6066. Ezért látni kevesebb madarat mostanában
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Neked mi jut eszedbe elsőként az olívaolajról? Étkezési vagy kozmetikai alapanyag? Az olívaolaj ugyanis sokarcú, felhasználási köre is igen széles. Nem véletlenül.
Az állat élete során mintegy 70 ezer kilométert gyalogolhatott. A közelben lévő Kikiakrorak-folyó tiszteletére kapta a Kik nevet.
Kitart még a meleg, ezért tarts ki Te is, és ápold továbbra is gondosan a kerti tavat! A víz folyamatos felmelegedése ugyanis rendkívül kedvező körülményeket teremt az algák számára. Különösen a kis mélységű és napsütötte vízre kell ügyelned, mert a természetes biológiai egyensúly felborulása a halak számára is veszélyes lehet.
Aki épp egy komplett építkezés vagy felújítás közepén tart, annak a tengernyi feladat közt a nyílászárók, például a bejárati ajtó kiválasztása bagatell dolognak tűnik. Pedig itt is érdemes odafigyelni a részletekre, hiszen a döntésünk jó esetben hosszú évekre szól majd.
Kedves Jonapot kivánok! Ez nem szemölcs,keressen fel állatorvost,mert itt valószínü,hogy sebészeti beavatkozásra lesz szükség.Ne várjon a kezeléssel mert csonthártyára terjedhet az elváltozás. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszti, Gyors választ írok: beteheti, nem lesz baja a teknősnek.. az egy amiért aggódnék, hogy a tégla hasznos teret vesz el az úszó részből a teknősnek, és nem is hiszem, hogy a vízoszlop elég magas tud lenni hacsaknem több téglát rak az ember egymásra... érdemesebb valamilyen viz fölé lógó tálcaszerű napozót építeni... -Éva
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Ha a nyuszik élénkek és a hasuk is dagad - ez szoptatás után annyira látható, hogy sokszor maga a tej is átüt a kis bőrükön - akkor minden a legnagyobb rendben van. Azonban, ha nem ducik a kisnyulak, és szoptatás után sem nyugszanak meg közvetlenül, akkor előfordulhat, hogy az anyának nincs elég - vagy épp semennyi - teje. Ha ezt tapasztalod, állatorvos tud segíteni. Egy hormoninjekcióval - oxitocint ad az anyának, ez még beindíthatja a tejtermelést. Ha mégsem sikerült, akkor a mesterséges táplálást kell választanod. A törpenyúl oldalon erről találsz részletes leírást...
Kedves Gazdi, Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a fenék mely része duzzadt. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni.