6066. Ezért látni kevesebb madarat mostanában
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Neked mi jut eszedbe elsőként az olívaolajról? Étkezési vagy kozmetikai alapanyag? Az olívaolaj ugyanis sokarcú, felhasználási köre is igen széles. Nem véletlenül.
Az állat élete során mintegy 70 ezer kilométert gyalogolhatott. A közelben lévő Kikiakrorak-folyó tiszteletére kapta a Kik nevet.
Kitart még a meleg, ezért tarts ki Te is, és ápold továbbra is gondosan a kerti tavat! A víz folyamatos felmelegedése ugyanis rendkívül kedvező körülményeket teremt az algák számára. Különösen a kis mélységű és napsütötte vízre kell ügyelned, mert a természetes biológiai egyensúly felborulása a halak számára is veszélyes lehet.
Aki épp egy komplett építkezés vagy felújítás közepén tart, annak a tengernyi feladat közt a nyílászárók, például a bejárati ajtó kiválasztása bagatell dolognak tűnik. Pedig itt is érdemes odafigyelni a részletekre, hiszen a döntésünk jó esetben hosszú évekre szól majd.
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Lehet, hogy csak valami sérülés, rándulás érte a madár lábát. A köszvényes hullámos jellemzően lógatva tartja a lábát, míg a sérült felhúzza. Köszvény esetén a fehérje dús lágyeleséget kellene mellőzni, de ezzel is csak a további leromlást lehet csökkenteni. Naponta többször cserélt ivóvízzel lehet több ivásra serkenteni, ami csökkenti a vesekő kialakulás esélyét. A tojáson ülő madárnak nincs szüksége lágyeleségre, így a kelést megelőző 1-2 napig ne etessen főtt tojást. Vegyszer mentes zöld-eleségtől nem lesz baja, mivel az csak az etetés megkezdésének első napjaiban okozhat hasmenést. A vitaminok túladagolását kerülje.
A terrárium mérete jó, mert a természethez képest nincs elég nagy medence, szóval minél nagyobb, annál jobb! Az etetésnél figyeljen, hogy a teknős elé tegye a táplálékot, mert a nagy térben, lehet, hogy nem veszi észre, nem találja meg. Aljzatnak a kvarchomok nagyon jó, mert a kaviccsal ellentétben nem megy közé táplálék maradék és nem idéz elő rothadást, a maradékot mindig vegye ki! A vízmélység a páncél hosszának a másfélszerese legyen, ha a teknős páncélja pl. 5 cm, akkor 7-9 cm-es vízmélység a megfelelő. Fontos a kiülő és a felette elhelyezett izzó, ahol tudnak napozni. A hőmérsékleti eltérés semmilyen problémát nem okoz.
Sajnos így a távolból nem lehet erről pontosan nyilatkozni, azt javaslom, mutassák meg mielőbb állatorvosnak (ez más okból is célszerű egy ilyen korú kiscicánál)!
Természetesen a hörcsögöt is zavarja a szivarfüst. De ugyanígy zavarja a huzat is (intenzív szellőztetés). Nagyon nehéz olyan helyzetben tanácsot adni az elhelyezés tekintetében, amikor láthatóan a család egyik tagja nem kedveli az állatot. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a konyha az a hely, ahol egy állatot tartani kellene.