6066. Ezért látni kevesebb madarat mostanában
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Többen aggódva figyelik az eget, és hiányolják a madarakat.
Neked mi jut eszedbe elsőként az olívaolajról? Étkezési vagy kozmetikai alapanyag? Az olívaolaj ugyanis sokarcú, felhasználási köre is igen széles. Nem véletlenül.
Az állat élete során mintegy 70 ezer kilométert gyalogolhatott. A közelben lévő Kikiakrorak-folyó tiszteletére kapta a Kik nevet.
Kitart még a meleg, ezért tarts ki Te is, és ápold továbbra is gondosan a kerti tavat! A víz folyamatos felmelegedése ugyanis rendkívül kedvező körülményeket teremt az algák számára. Különösen a kis mélységű és napsütötte vízre kell ügyelned, mert a természetes biológiai egyensúly felborulása a halak számára is veszélyes lehet.
Aki épp egy komplett építkezés vagy felújítás közepén tart, annak a tengernyi feladat közt a nyílászárók, például a bejárati ajtó kiválasztása bagatell dolognak tűnik. Pedig itt is érdemes odafigyelni a részletekre, hiszen a döntésünk jó esetben hosszú évekre szól majd.
A metszés mindig az erővonalak szerint történik könyök-függőleges. A másodlagos sebgyógyulás hosszadalmas, naponta kötni, tisztítani kell. A kollegát a tulajdonos tudja megítélni.
Szia Ez 2 dologtól lehet. Az egyik, az hogy nagyon rövidre (1mm) lett nyírva a lágyéka és viszket neki. (ez hasonlít ahoz, mikor az emberek megborotválkoznak és utána kiütéses lesz a bőrük vagy viszket) Erre tehetsz pantenolt, hintőport, vagy bőrpuhitó krémet. A másik ok az lehet, h a kozmetikus kinyomta a bűzmirígyét, de nem jól. (ezen egy doki könnyen segít !) Én egyébként nem szoktam ajánlani a sűrű bűzmirigy nyomást, mert a bűzmirigy váladéktermelésének egyik ingere az ürülése és ha kemény a kutya székletet, akkor magától is ürülni fog. Viszont ha meg nem jól sikerül kinyomni még gondot is okozhat. Nem beszélve arról, hogy a kutya szervezete megszokja. Én azt vallom rendszeresen csak ritkán vagy olyankor nyomasd ki ha már kell (mert a kutyusod szánázik, váladékszagú, rágja nyalogatja faroktövét, begyullad a füle, vagy mint pl: ebben az esetben ahogy jártál ) Fehér Adrienn (kutyakozmetikus)
Hasonlóan más állatokhoz a teknősök természete sem egyforma. Vannak aktívabbak és békésebb, teljesen nyugodt egyedek is. A viselkedésváltozás leggyakrabban az ivarérettség elérése után szokott szembetűnni, sokszor a hím teknős esetében. Legtöbbször az udvarlás a fő kiváltója ennek, de sokszor az eleség kéregetése is hasonló viselkedéssel jár. A teknős lenyugtatására nincs biztos módszer és nem is minden esetben lehetséges ez.
A két hét az elülés napjától számolandó. A leírt lágyeleségből a lényegi része az állatifehérje hiányzik. A keksz, vagy a morzsa közül válasszon, a dara nem ajánlott. Fehérje pótlásra főtt tojást ajánlok, esetleg kevés reszelt trapista sajttal kiegészítve. A madarak előtt állandóan legyen ásványianyag kiegészítés(Kondifix-mineral, Futor, kagylóőrlemény, stb.)
Üdv! Én is ezt javaslom. Nem lenne negatív következménye,de garancia nincs rá,hogy ettől majd "megszereti" a másik kant,csak a tesztoszteron miatti agresszivitása csökkenhet.