6086. Vécéhasználatra tanítják a szarvasmarhákat
Mindezt az ammóniakibocsátás csökkentése érdekében teszik.
Mindezt az ammóniakibocsátás csökkentése érdekében teszik.
Szerencsejáték Magyarországon legális, viszont a szférát az állam teljesen monopolizálja. 2014-ben törvényt fogadtak el, melynek értelmében a külföldi operátorok engedélykérelmeket nyújthatnak be. Az engedélyt 5 évre adják ki. Ugyanakkor virtuális kaszinót csak azok nyithatnak, akik szárazföldi szerencsejáték létesítményekkel rendelkeznek Magyarországon.
6 éven belül megszülethet az első elefánt-mamut hibrid, ha sikerül egy amerikai genetikai vállalat 15 millió dolláros (4,4 milliárd forintos) projektje.
Sok kisgyermekes szülővel előfordul, hogy néhány pillanatra magára kell hagynia a csöppséget, és nincs más, aki szemmel tartsa. Nincs is jobb érzés, mint biztonságban tudni a gyerkőcöket, ezért, ha egy percig sem szeretnénk aggódni, akkor érdemes beszereznünk egy babakarámot. Ezzel olyan környezetet alakíthatunk ki, ahol a kicsi gond nélkül pihenhet vagy játszhat anélkül, hogy bármerre is elkalandozna.
Míg az angolszász hagyományok szerint viselnie kell a menyasszonynak valami régit, valami újat, valami kéket és valami kölcsönbe kapott kiegészítőt, addig a magyaros esküvői szokások is rengeteg érdekességet, egyediséget nyújtanak. A menyecskeruha és menyecskekötény éppen ilyen.
Frissen vásárolt teknősöknek sokszor időre van szükségük, hogy megszokják az új helyüket. Ez néha több hétig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt érdemes minnél nagyobb nyugalmat biztosítani a teknősnek (keveset kézbe venni, piszkálni). Lehetőség szerint élő vagy fagyasztott táplálék szerepeljen az étlapon. Változatos eleséggel javasolt megkínálni őket, ilyen pl. a megfelelő méretű csalihal, földigiliszta, különböző rovarok, stb. Alaposan felül kell vizsgálni a tartási körülményeket is, hogy biztos megfelelő a kis teknős számára.
A hangutánzás képessége nagyban egyed függő, illetve sok esetben hónapok is eltelnek, mire megszólal az új helyét, gazdáját megszokott madár. A papagájok szelídítése és beszédre tanítása ennél több türelmet igényel.
Műtét előtt elegendő a kb. 12-18 órás koplalás. Második kérdés: mindegy, a lényeg, hogy tüzelés alatt nem lehet operálni.
Macskák esetében a szájon keresztül adott nyugtatószerek gyakran hatástalanok, vagy ellenkező hatást váltanak ki, azaz még nyugtalanabb lesz az állat. Macska esetén a 12 éves kor (önmagában) nem indokolja a bódítással kapcsolatos félelmeket. Ma már egyébként is vannak olyan "jóindulatú" altató ill. bódító szerek, melyek alkalmazása minimális veszéllyel jár, ráadásul a szükséges beavatkozás után az állat felébreszthető. Vannak olyan macskák,melyek nagyon rosszul tűrik a fésülést, nyírást. Ilyen esetekben elkerülhetetlen a bódítás alatti beavatkozás. A szőrhullás okának kiderítése érdekében (is) állatorvoshoz kell fordulniuk. Az elváltozás hátterében lehet pl. bőrgyulladás, vagy gombásodás is.
Javaslom, hogy a kutyát vigyék el állatorvoshoz, ugyanis a teniszlabda nagyságú duzzanat akár hüvelyelőesés is lehet. A 3-4 hetes tüzelés fiatal, először tüzelő szukánál nem feltétlenül kóros.