606. Lazaccal fizetik a számlát Kamcsatkában
Az orvhalászat megállítását nemcsak a korrupció akadályozza, hanem leginkább az a tény, hogy az illegális halászat jelenti a Kamcsatkán élők szinte egyetlen megélhetési forrását.
Az orvhalászat megállítását nemcsak a korrupció akadályozza, hanem leginkább az a tény, hogy az illegális halászat jelenti a Kamcsatkán élők szinte egyetlen megélhetési forrását.
A kutyusok immunrendszere nincs felkészülve a nagyvárosokban felerősödött fertőzőképességű vírusokra, baktériumokra, azért szükséges rendszeres oltásuk.
Az abesszin tengerimalac szőrzetében általában 8 forgó (rozetta) található, melyek egy pontból indulnak ki. Abesszín malacot csak tenyésztőtől vásárolhatunk. Ha a malacka nem felel meg a sztenderdnek, akkor szapoírtóval állunk szemben, onnan inkább NE vásároljunk.
Adója 1%-ával segítsen, hogy kincshez méltó életet élhessen!
Mielőtt belefognánk, először döntsük el, milyen elképzeléseink vannak a strucc tartását, tenyésztését illetőleg.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.