606. Lazaccal fizetik a számlát Kamcsatkában
Az orvhalászat megállítását nemcsak a korrupció akadályozza, hanem leginkább az a tény, hogy az illegális halászat jelenti a Kamcsatkán élők szinte egyetlen megélhetési forrását.
Az orvhalászat megállítását nemcsak a korrupció akadályozza, hanem leginkább az a tény, hogy az illegális halászat jelenti a Kamcsatkán élők szinte egyetlen megélhetési forrását.
A kutyusok immunrendszere nincs felkészülve a nagyvárosokban felerősödött fertőzőképességű vírusokra, baktériumokra, azért szükséges rendszeres oltásuk.
Az abesszin tengerimalac szőrzetében általában 8 forgó (rozetta) található, melyek egy pontból indulnak ki. Abesszín malacot csak tenyésztőtől vásárolhatunk. Ha a malacka nem felel meg a sztenderdnek, akkor szapoírtóval állunk szemben, onnan inkább NE vásároljunk.
Adója 1%-ával segítsen, hogy kincshez méltó életet élhessen!
Mielőtt belefognánk, először döntsük el, milyen elképzeléseink vannak a strucc tartását, tenyésztését illetőleg.
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.