6101. Méhek öltek meg 63 veszélyeztetett pingvint Dél-Afrikában
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
A villanymotor tekercseléséhez hozzáértő szaktudás, precizitás és a folyamat összehangolt végrehajtása szükséges, ezért jobb, ha szakemberre bízzák a feladatot.
A betonvas kötözők rendkívüli mértékben megkönnyítik az életünket. A világ egyik legismertebb gyártója, a MAX készítette el az első akkumulátoros betonvas kötözőt, amit kifejezetten a japán piacra szántak. 1993-ban tudták megvásárolni a szigetországban élők.
Egy házi kedvenc hamar a család részévé, szinte teljes jogú tagjává válhat, ám mindig jusson eszünkbe, hogy egy állatról van szó, amely olykor ösztönösen viselkedik, így okozhat meglepetéseket. Egy kertes ház esetében ez azt jelenti, hogy ha az állat az udvaron él, olyan környezetet kell számára kialakítani, amelyben nem tehet kárt. Ehhez adunk tippeket!
Ha állatbarát vagy, pontosan tudod, milyen örömök rejlenek egy kanapén gombóccá formálódott, édesen pihegő, álmos kiskutyában vagy egy doromboló cicában. Viszont bármilyen édesek is négylábú barátaink, sajnos sokszor ellenséges viszonylatban lehetnek a szövetekkel és a lakberendezés egyéb kellékeivel, ezért fontos, hogy olyan bútorokat találjunk, amelyek ellenállnak a szőrnek, a karmoknak és az elkerülhetetlen balesetnek. De hogyan választhatunk kutya- és macskabiztos kanapét és széket, amelyeket az egész család élvezhet?
Kedves Gazdi! Miért gondolja, hogy ha ilyet tapasztalt, utána nyugodt lehet? Bármi lehet daganattól kezdve elfertőződött zsírmirigyig, tehát az állatorvos tudja megmondani, mi pontosan. És biztos vagyok benne, hogy ki kell tisztíttatni. Mivel vöröses is volt a váladékban (vér), nem csak a bőrben van, hanem a szövetet is érinti, tehát akármilyen mély lehet, meg kell nézetni! Mindenképp azt javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Sheila! Végülis a leletnek a "Akut-félheveny májelfajulás, enyhe haemosiderosis" része a lényeg. Ez egy (pl. korábbi májgyulladás, mérgezés, egyéb betegségek okozta) májkárosodás, de ehhez látni kellene a kutyust is, ismerni kórelőzményét stb.stb.stb. Egyszóval feltétlen keresse fel a kezelőorvosát, vagy aki a mintát vette. A betegség kezelhető, de ehhez ismerni kellene minimálisan a vérlaborvizsgálatok eredményét is...
Kedves Ágnes, A fészeképítést segíthetjük stabil és mobil sárgyűjtő helyekkel: https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ A műfészkek kihelyezésével pótolhatjuk azokat a hiányosságokat, amiket megváltozott környezetünk okoz. A legfontosabb szempont, hogy a hely megválasztásakor és a felhelyezéskor vegyük figyelembe a két faj sajátos, egymástól eltérő fészekhely-igényét.https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ Mű fecskefészkek az MME boltból: http://www.mme.hu/bolt/katalogus/madarbarat-eszkozok/fecske-mufeszkek
Nyugodtan bekenheti antibiotikumos kenőccsel (állatpatikában beszerezhető, nem embereknek valóval!!) a sebeket, de valószínű, hogy ez csak max. átmeneti javulást fog hozni. Természetes és hosszú távon hatékony gyógymód összeállítása ilyen esetben igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” terápiával képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cicus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán. Tehát irány az állatorvos!
A vizelési probléma nem tudom mit takar? Feltételezem, hogy inkontinenciát, mert arra szoktunk Incurint adni, igaz ivartalanított szukáknak. A vizelettartás zavarát okozhatja hólyagkő, hólyag daganat, hólyaggyulladás is többek között. Egy ultrahangos vizsgálattal és vizeletvizsgálattal ezek kizárhatók vagy diagnosztizálhatók. A vizeleből érdemes lenne egy steril mintát vetetni mikrobiológiai tenyésztésre, hogy bakteriális hólyaggyulladás nincs-e a háttérben?