6101. Méhek öltek meg 63 veszélyeztetett pingvint Dél-Afrikában
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
A villanymotor tekercseléséhez hozzáértő szaktudás, precizitás és a folyamat összehangolt végrehajtása szükséges, ezért jobb, ha szakemberre bízzák a feladatot.
A betonvas kötözők rendkívüli mértékben megkönnyítik az életünket. A világ egyik legismertebb gyártója, a MAX készítette el az első akkumulátoros betonvas kötözőt, amit kifejezetten a japán piacra szántak. 1993-ban tudták megvásárolni a szigetországban élők.
Egy házi kedvenc hamar a család részévé, szinte teljes jogú tagjává válhat, ám mindig jusson eszünkbe, hogy egy állatról van szó, amely olykor ösztönösen viselkedik, így okozhat meglepetéseket. Egy kertes ház esetében ez azt jelenti, hogy ha az állat az udvaron él, olyan környezetet kell számára kialakítani, amelyben nem tehet kárt. Ehhez adunk tippeket!
Ha állatbarát vagy, pontosan tudod, milyen örömök rejlenek egy kanapén gombóccá formálódott, édesen pihegő, álmos kiskutyában vagy egy doromboló cicában. Viszont bármilyen édesek is négylábú barátaink, sajnos sokszor ellenséges viszonylatban lehetnek a szövetekkel és a lakberendezés egyéb kellékeivel, ezért fontos, hogy olyan bútorokat találjunk, amelyek ellenállnak a szőrnek, a karmoknak és az elkerülhetetlen balesetnek. De hogyan választhatunk kutya- és macskabiztos kanapét és széket, amelyeket az egész család élvezhet?
Mindkét problémával forduljon állatorvoshoz. A bűzös szag származhat a szájból, fülből. Alaposan meg kell vizsgálni a cicát. A féreghajtót pedig az állatorvos adja be. 14 nap múlva ismét. Lehet, hogy bolhairtásra is szükség lenne, mert ha galandférgesek a cicák, annak a bolha a köztigazdája és mindig visszafertőződnek. Minden együtt tartott állatot, kutyát és macskát egyszerre kell kezelni! Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Emberekre is veszélyes a cicaférgesség Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A vadkacsa vadonélő alakjának utóda sötétebb, barna árnyalatú. Lehetséges, hogy valamilyen háziasított fajta, színváltozat. A fertőzöttsége nem valószínű, de kérje ki a környékbeli állatorvos véleményét is, különösen, ha van otthoni madárállománya is.
A kézhez szelídítésre egyedül tartott madár alkalmas, mivel más társ híján jobban igényli az emberi társaságot. A hullámos papagájok hím egyedei sokkal jobban szelídíthetőek, mint a tojók. Ha nincs a madaraknak rossz tapasztalata, nincsenek zavarva, akkor a párban tartott hullámosoknál elsősorban azt lehet elérni, hogy ne féljenek a gazdájuktól, annak közeledtére ne meneküljenek. Ezt folyamatos, de nem zavaró jelenléttel, csemegék (pl. fürtös köles) etetésével lehet elérni. Ha a madarak harmonizálnak, akkor a szétválasztás legfeljebb a gazdájuk érdekét fogja szolgálni, a madarakét semmiképp. Kézre szoktatásra, majd emberi szavak tanulására legalkalmasabbak a fiatal, pár hónapos hullámospapagáj hímek. 2 gyors tipp madárápolásához Segítség, a papagájom agresszív!
A kérdésre sajnos nehéz röviden válaszolni. Először is érdemes mindkét macskánál ún. "egészségvizsgálatot " elvégeztetni, ami annyiból áll, hogy egy állatorvos igen alaposan megvizsgálja őket. Ehhez csatlakozhat egy-egy "rutin" vérlabor, hogy tényleg minden értékük rendben van-e, valamint esetleg egy-egy bélsár vizsgálat is (főleg parazitológiailag). Ezen kívül alaposan át kellene nézni mindkettő eddigi oltásait, mit kaptak, milyen gyakran lettek ezek az oltásaik ismételve, mérlegelni kellene az eddigi "életvitelüket", hogy az milyen fertőződési lehetőségekkel járhatott. (Főleg az Ön kijárós cicájánál!) Elméletileg lehetséges lenne a leggyakoribb fertőző betegségek elleni védettségük igazolására vérből ún. ellenanyag titer vizsgálatokat elvégeztetni, de ez nem egyszerű, és nem is olcsó mulatság, és nem is könnyű megszervezni a kivitelezését. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A válaszom a feltett kérdésre egyszerű, bár Ön ettől nem lesz okosabb. Ez egy egyedi probléma, amiről általánosságban nem lehet (és nem is szabad) látatlanban semmi érdemlegeset mondani, vagy véleményezni. Ajánlani csak azt tudom, hogy érdemes a kutyát 3-4 állatorvosnak is megmutatni, mindegyiktől véleményt kérni, majd ezeket összevetve egymással azért csak kialakul valami... Ha egymástól függetlenül mindenki ugyanazt mondja, akkor abban csak van valami.