6101. Méhek öltek meg 63 veszélyeztetett pingvint Dél-Afrikában
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
A villanymotor tekercseléséhez hozzáértő szaktudás, precizitás és a folyamat összehangolt végrehajtása szükséges, ezért jobb, ha szakemberre bízzák a feladatot.
A betonvas kötözők rendkívüli mértékben megkönnyítik az életünket. A világ egyik legismertebb gyártója, a MAX készítette el az első akkumulátoros betonvas kötözőt, amit kifejezetten a japán piacra szántak. 1993-ban tudták megvásárolni a szigetországban élők.
Egy házi kedvenc hamar a család részévé, szinte teljes jogú tagjává válhat, ám mindig jusson eszünkbe, hogy egy állatról van szó, amely olykor ösztönösen viselkedik, így okozhat meglepetéseket. Egy kertes ház esetében ez azt jelenti, hogy ha az állat az udvaron él, olyan környezetet kell számára kialakítani, amelyben nem tehet kárt. Ehhez adunk tippeket!
Ha állatbarát vagy, pontosan tudod, milyen örömök rejlenek egy kanapén gombóccá formálódott, édesen pihegő, álmos kiskutyában vagy egy doromboló cicában. Viszont bármilyen édesek is négylábú barátaink, sajnos sokszor ellenséges viszonylatban lehetnek a szövetekkel és a lakberendezés egyéb kellékeivel, ezért fontos, hogy olyan bútorokat találjunk, amelyek ellenállnak a szőrnek, a karmoknak és az elkerülhetetlen balesetnek. De hogyan választhatunk kutya- és macskabiztos kanapét és széket, amelyeket az egész család élvezhet?
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Napi 1x elég az etetés. A táplálék szükségletük testsúly függő 4-6cl magkeverék/nap. Az etetés idejét gyorsan megszokják. Ha fiókák vannak, akkor természetesen több eleség is fogy. Hogy mennyivel, az szintén a fiókák fejlettségétől függ.
Tisztelt Kérdező! A kölyök állatok 24-48 óra alatt kiszáradnak, ha nem szopnak, ami elhulláshoz vezet. Tehát ha lábra tud állni, ha reszketve is 3 nap után, akkor feltehetően szopik valamennyit. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet még csak tippelni sem az esetleges kóroki tényezőkre, mert a leírt tünetek mögött az (átmeneti) energiahiánytól a fejlődési rendellességig bármi lehet. Tisztelettel: ddr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.