6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Szerintem ez egy olyan kérdés, amit a kezelőorvosával ill. azzal, aki operálta, kell megbeszélni! Ő tudja ugyanis, hogy mit és hogyan csinált a műtét során, mit adott neki, stb...
Arra vonatkozólag, hogy mi a teendő, ha egy kutya embert megharap (vagy sérülést okoz), szigorú rendelkezések vannak. Ebben az esetben a kutyát (főleg akkor, ha veszettség ellen oltatlan) hatósági állatorvosnak kell megfigyelnie 2 hétig. Ez praktikusan azt jelenti, hogy megvizsgálja először, majd 1 hét múlva, és a 2 hét végén. Ha a kutya a 2 hét elteltével is egészséges, akkor a sérültttel (jelen esetben Önnel) nem kell semmit tenni. Ha viszont kiderülne, hogy veszett, akkor Önt fogják sorozatoltásban részesíteni. Nos, ez a szabály. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Ha nem kívánják ezt a procedúrát végigcsinálni, akkor ezt csak saját elhatározásból, saját felelősségükre tehetik meg. Még akkor is, ha egy ilyen szituáció mögött semmi betegség nincs, és a harapás csak a játék hevében történt.
Inkább azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvos kollegának...
A kutyájának nincsennek vislkedési gondjai, mert korának megfelelő természetes és ösztönös fizikai- és szellemi igényei szerint viselkedik. Önnek ezek azonban gondot jelentenek, mert ismeretlenek és nem vagy nem megfelelően tudja kezelni és lereagálni. Ajánlom figyelmébe Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét. Személyes tanácsadás vagy KUTYAtréning ügyében időpontegyeztetést telefonon vagy e-mailben tudok adni.