6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Lehet hogy hirtelen beevett. Egy napig célszerű koplaltatni őket csak inni kapjanak. Ha fertőzés lappang benne és nem lesz jobban , akkor az ezután kiderül. Ebben az esetben állatorvos vizsgálja meg.
Kedves Olvasónk! Gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket. Mutassa meg állatorvosnak, ha nem csillapodott a tünet.
Kedves Érdeklődő! Ne haragudjon meg a kérdésemért, de ha ennyire aggódik, miért nem lépett előbb az ügy érdekében? Konkrét választ a kérdésére csak állatorvos adhat, ha személyesen vizsgálja meg a hörcsögét; így látatlanban csak tanácsokat tudunk adni, csak tippekkel szolgálhatunk, pontos diagnózist sajnos nem. Felteszem egy apró csontkinövés van a hörcsöge szája mellett, ami valószínűleg nem fog a továbbiakban különösebb problémát okozni, de sajnos, ahogy fentebb is írtam már csak állatorvos személyesen tud konkrét választ adni egészségügyi problémákat illetően. Éppen ezért azt javaslom, vigye el kedvencét egy rágcsálós állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Olvasónk, nem írja, hogy milyen kutyatápot kapnak (olcsó vagy premium, nem mindegy..), de a fűevésnek többféle magyrázata van: Az egyik lehetséges magyarázat szerint a kutya vadon élő, magukat vadászatból fenntartó ősei az elejtett zsákmányt általában mindenestül elfogyasztották, és mivel áldozataik között sok növényevő volt, így a vadon élő kutya az azok gyomrában és beleiben lévő füvet és egyéb növényeket is elfogyasztotta.Sokan úgy vélik, a kutyák azért esznek füvet, hogy így pótolják az étrendjükből hiányzó tápanyagokat. Ösztönösen rágcsálják és fogyasztják el a füvet, hogy így jussanak vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz és olyan élő enzimekhez, amelyek csak a friss, nyers, teljes értékű táplálékokban találhatók. Az egykori - friss húsból, magvakból és zöldségekből álló - ideális étrendjüket felváltó maiból gyakran hiányoznak ezek az összetevők.Mások úgy gondolják, a fűevésnek gyógyhatása van: enyhíti ugyanis az emésztési problémákat. Ha kutyánk gyengélkedik - hány vagy hasmenése van -, nem ritka, hogy fűlegeléssel próbál segíteni a baján. Míg azonban a kevés fű segítheti az emésztést, a túl sok fű még inkább súlyosbíthatja a helyzetet: előfordulhat, hogy a fűszálak éles szélei irritálják a mkutya gyomrát, így elfogyasztás után pár perccel ki is hányja a füvet.
A tengerimalac sajnos egyértelműen beteg, mindenképp el kellene vinni állatorvoshoz minél hamarabb, mert ezek a tünetek előrehaladott betegségre utalnak. Lehet fogtúlnövése, és emiatt nem tud enni, lefogyott és legyengült. Vagy azért remeg, mert megfázott, akár tüdőgyulladása is lehet, ezért lázas,a láz miatt remeg. Az állatorvos tudja megmondani, hogy mi a baja, és csak állatorvosi segítséggel gyógyulhat meg.