6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Igen, elképzelhető, hogy az ivaros szuka jelenléte kínozza... Mert azon ivaros kan kutyák, akik nem fedeztek még be szukát, nyugtalanná, esetleg agresszívvá válhatnak a le nem vezetett szexuális energia miatt. Egy olyan kan kutya, aki érzi a tüzelő szuka szagát, viszont ösztönei ellenére nincs lehetősége az azok diktálta cselekvés elvégzésére, stresszessé, frusztrálttá válik. Ez a frusztráció válhat könnyen agresszivitássá, és ha jól belegondolunk, hogy rengeteg kan kutya él, akik nem bírják elviselni csak az ellenkező nemű kutyák társaságát, akkor elég szembetűnő az eredmény. Még nem találtak fel olyan szert, amit teljesen hatékonyan lehetne használni annak érdekében, hogy a tüzelő szukák szagát ne érezzék meg a kanok. Az ivaros szuka kutyák 6 havonta vonzzák be a kan kutyákat, amikor tüzelnek -akár több kilométeres távolságból is. Sok gazdi ilyenkor lehetetlen időpontokban és helyeken jár kutyájával, hogy véletlenül se találkozzon másik állattal az utcán, de ezzel csak saját maguk és kutyák dolgát nehezítik meg! Ráadásul ilyenkor a tüzelő kutyák viselkedése is megváltozik, általában sajnos nem a pozitív irányba (fokozott izgatottság, nyugtalanság, agresszió). Persze ha egy nagyobb csapat gazdátlan kóborkutyával találkozik ilyenkor a gazdi, valószínű, hogy egy verekedéssel színezett szexuális aktus szemtanúja lesz, mivel nem fogja tudni kontrollálni, hogy mi történik a kutyájával. Tehát az ivartalanítás egészségmegőrző és prevenciós hatása mellett segíthet a frusztráltság, a konfliktushelyzetek számának csökkentésében és a már kezelt viselkedészavarok esetében is a nyugodt, elfogadó tudatállapot stabilizálásában.
A különböző tályogok igen gyakran alakulnak ki macskáknál. A legtöbb esetben sérülések (karmolások, harapások, stb.) okozzák. A tályog úgy alakul ki, hogy ezek a sérülések begyulladnak a bőr alatt, miután azok már összeforrtak. Ezek a gyulladások sokszor észrevétlenül meggyógyulnak, de van, amikor a gyulladás által felgyülemlett gennynek egy részét a szervezet már nem tudja elvezetni, így a gyulladás helyén gennyzacskó alakul ki. A gyulladás miatt a macska levert lehet, sőt, lázas is lehet. Ha nem kezeljük, akkor egy idő múlva a bőr felreped, és kifolyik az ott összegyűlt genny. Ilyenkor ezen a területen egy kopasz folt marad, és a szőr csak nagyon lassan nő vissza. Előfordulhat, hogy ugyanazon a helyen egy újabb tályog alakulhat ki. A kisebb tályogokra az állatorvos a legtöbb esetben antibiotikumot ad, de még így is megeshet, hogy a kezelés befejeztével újra tályog jön létre. Az állatorvosok többsége manapság így már amellett az eljárás mellett dönt, hogy altatás alatt felnyitja a bőrt, és így alaposan ki tudja tisztítani a sebet. Vigyék a cicát állatorvohoz! A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Házikedvenceink harci sérülései
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!
Kedves Ica! Sajnos az ilyen jellegű "viselkedészavar" gyakran előfordul, ha új cica kerül a már meglévő mellé. Ez valójában nem is nevezhető "zavart viselkedés"-nek, hiszen ez egy teljesen normális, egészséges válaszreakciója a brit kék cicának. Mivel a homeopátia az egészség helyreállítását szolgálja, ezért azzal egy egészséges (!) reakciót elnyomni nem igazán lehetséges. Legfeljebb a túlzott reakciókat lehet tompítani. Ez viszont már egyedi kezelést igényel, ami egy összetett feladat; igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy megtaláljuk a megfelelő szert a cica számára. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A csípéssel a revírjét védi. Mivel ez a viselkedés az ivarérett, tojó hullámosokra jellemző, így kérdéses, hogy valóban hím-e. Talán, ha még többet lenne szabadon, illetve a táplálékának egy részét is a kaliton kívül kapná, az segítene számára felismerni, hogy a gazdája nem veszélyezteti életterét. Egyébként minden hullámos külön egyéniség, pont úgy mint az emberek. Épp ezért akkor szelidülnek nehezen, ha szelidíteni akarod direkt, mert ezt érzik és visszásságot vált ki belőlük. Az ember is hátrahőköl egy nagyon simulékony és túl kedves közeledésre egy másik embertől! Azt írod, hogy az ujjadról eszik: tehát a madarad MÁR szelíd, de BIZALMATLAN, mert sietteted hozzá képest a folyamatot! A hullámosok csapatban nagyobb biztonságban érzik magukat és követik a vezérmadarat. Itt azt az egyet kell "szelídíteni", a többi madár mindent elfogad, amit a vezérmadár. Rögtön. Nálad, mivel egyedül van, így nehezebben jön meg az önbizalma, kevesebb a megerősítés.Szerintem tölts mellette sok időt, lássa a nyüzsit. Tedd a kalitját a legforgalmasabb helyre a lakásban. Még akkor is, ha ez pár napig riadalmat okoz neki: ez az edzés rávezeti, hogy nem kell félni. Ne reagálj a pánikjaira, ne "akard" szelidíteni. Ha elfogadod úgy ahogy van, akkor ő fog nyitni feléd előbb-utóbb, hisz neki csak Te vagy a társ!