6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Kedves Zsuzsanna! Nagyon sajnálom, de korrektül csak azt tudom mondani, hogy egy ilyen leírásból nem lehet egy kutya állapotáról semmilyen véleményt mondani. "Irányt mutatni" pedig főleg nem lehet! Én legalább is ilyenre nem vállalkoznék ilyen formában, és most sem teszem. Csak azt tudom tanácsolni, hogy bízzon az állatorvosokban, akik vizsgálták és kezelték eddig, ill. most! Ennek a kutyának vélhetően nem valami "szokványos" baja van, hanem valami ritkaság, amit nehéz pontosan és jól diagnosztizálni, ill. hiába a sok vizsgálat és a sok eredmény, ezeket néha nehéz megfelelően értékelni ill. "összerakni". Ilyen esetek vannak, és megértem, hogy aggódik érte, de ettől még nem lesz előrehaladás. Szerintem azok, akik eddig vizsgálták és kezelték, mind jót akartak, nem rajtuk múlik, hogy nincs eredmény eddig. De ne adja fel a reményt!
Kedves kérdező! A deguk valószínűleg nem a rosthiánytól rágják egymás szőrét, hanem azért, mert nem boldogok, hanem kifejezetten stresszesek együtt. Az ivaros hímek együtt tartása nem javasolt, különösen nem kamasz hímeknél. Az első megoldandó feladat így az ivartalanításuk és a nőstényekkel való társítás lenne. A herélést célszerű hozzáértő, rágcsálókra szakosodott, egzotikus szakállatorvossal elvégeztetni, akkor gyakorlatilag 0 a kockázata. Ez egy rutinműtét, kevesebb mint egy hét alatt felgyógyulnak belőle és utána már társíthatók majd úgy nősténnyel, hogy ne legyenek almok. A szőrrágás egyik oka így meg fog szűnni. Azt is javasolnánk, hogy váltson állatorvost, ugyanis a tápot deguknál tilos mennyiségre korlátozni. Aki ilyet tanácsol, nem ismeri a faj szükségleteit. Amit mennyiségként leírt, az pont ahhoz elég, hogy éhezzenek szegények. Ha jól szénáznak, akkor is kell legalább naponta 1 marék táp nekik a completeból (ami egyébként jó választás, maradhat ez). Sokkal jobb technikák is vannak arra, hogy rávegyük őket a szénaevésre. Az egyik ilyen például, hogy a széna minőségére nagyon odafigyelünk és váltogatunk több zöld, íncsiklandó fajtát. Illetve a táp előtt 20 perccel megkapják a szénát, naponta kétszer, így már jóllakottan kezdenek tápot enni. Ha ez már így működik és ivartalanítva is vannak, még akkor is lehetnek más okai a stresszrágásnak. Például, hogy nem fáradtak. Ez ügyben a nagy alapterületű ketrec szokott segíteni. Két állatra minimum 1,5-2 négyzetméternyi futófelületű kell hely, két tele polccal és 40 centis, tele futófelületű futókerékkel vagy 30 centis futótányérral, illetve segíthet még az esti gazdis szobában vagy karámban történő rohangálás is. Ha már most is ilyen ketrecben élnek, akkor azon nyilván nem kell változtatni, akkor az ok valószínűleg pusztán a társítás. Még annyi, hogy Optivit-cseppet nem kell nekik adni, nem kifejezetten jó nekik. Ha mindenképp vitamint szeretne adni, akkor inkább Oxbow multivitamin (ennél a degu célállatfaj), de a helyes táplálás (elegendő táp és széna) mellett nincs szükségük külön vitaminra. A parazita elleni cseppeket nem értjük, degura nem szokás ilyesmit cseppenteni, hiszen a legkisebb cseppnyi adag is túl sok a néhányszáz grammos testüknek, illetve le is nyalják magukról, egymásról. Amennyiben segítségre lenne szükségük állatorvos kiválasztásában, tartási körülményekben vagy bármi másban a degukkal kapcsolatban, keressék bátran az alapítványt.
A leírtak alapján a szájüregben kell keresni az okot ami lehet egy rossz fog fogkövesség ínygyulladás vagy legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás.Meg kell állapítani hogy mi okozza a tüneteket és utána eltávolítani a rossz fogat vagy daganatot megszüntetni a fogkövességet és/vagy ínygyulladást.
Kedves Kérdező! Fizikális vizsgálat szükséges kérdésének megválaszolásához.Javaslom ellátó állatorvosával vizsgáltassa meg,azért is mert nem biztos,hogy elegendő a seb fertőtlenítése és lehet,hogy antibiotikumra is szükség van a fertőzés megakadályozására. Dr.Puskás Gábor
A tollrágás lehet hiánytünet is, de ha van a ketrecben szépia és fogyasztja is a madár, a kálciumhiány kevésbé valószínű. A papagájok ilyen jellegű tollcsonkítása általában az unatkozás következménye, amikor már rossz szokásként rendszeressé válik, nehezen kezelhető. Lehet tolltépés elleni spray formában kiszerelt készítményeket kapni, de ezek hatása két esélyes. Újabb játékokkal, elfoglaltság biztosításával, esetleg pár vásárlásával megoldható lehet a probléma. Ha esetleg fióka korban francia vedlésen esett át, az hajlamosít a későbbi tolltépésre. Olvass tovább! Állapítsuk meg a papagáj egészséget a tollazatáról