6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
1. Én úgy tudom, malacoknak nincs kötelező oltásuk és hatósági papír sem kell - SZERINTEM. De azért érdemes felhívni a Görög Nagykövetséget, mert ők tudnak az országuk törvényeihez igazódó aktuális szabályokról hitelesen beszámolni. 2. SZERINTEM lehet az utastérben szállítani, de az adott légitársaságot kell megkérdezni, nehogy lyukra fussanak. 3. SZERINTEM nem szabad, hogy bajuk legyen, nem hiszem, hogy speciálisan érzékenyek lennének a nyomáskülönbségekre. Azért sem, mert Dél-Amerikában az Andokban kb. 3-4 ezer méter magasban élnek malacok. 4. Nem kenném naptejjel, mert nagyon érzékeny a bőre és könnyen begyulladhat. Hőtől és napfénytől nagyon kell óvni!!
Szerintem nem tanácsos a különböző fajú (és főleg méretű!) rágcsálókat együtt tartani, mert könnyen baleset lehet a vége! Szegény kis táncolóegér is félelmében vieslkedett úgy. Jobb külön terráriumban egymás mellé tenni őket és akkor majd nézegethetik egymást.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.