6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
A tengerimalacok könnyen ellenek. Sokszor észre sem lehet venni és reggel már ott vannak az életképes kicsik. Általában a búvóhelyükön szülnek és különösebb segítségre nincs szükségük. A vérzés nem normális szülés előtt, és ha bágyadt, nem eszik, összeszakad, "csak fekszik" a malac, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Ha már három hónapja nem történt "baleset", akkor szerintem megoldódott a probléma. Valószínűleg csak véletlen lehetett, például nem tudta az utcán elvégezni a dolgát valami miatt. A pénisz körüli szőrhullást látnom kellene, hogy tudjak valami okosat mondani. Nem nyalogatja állandóan? Mert ebben az esetben lehet, hogy tasak- ("fityma-") gyulladása van.
Teljesen normális, ha fehér váladék ürül vizeléskor, ez nem más, mint tömény húgysav, ugyanis a teknősök - ellentétben velünk - húgysavat ürítenek a vizelettel. A kakilásuk gyakorisága is ritkább, a táplálék legrövidebb három naptól átlagban hét-tíz nap alatt halad keresztül emésztőcsatornájukon, ennek megfelelő a székletürítés gyakorisága is náluk.
Vedlési időszakban, tollcsere közben átmenetileg "fakulhat a madár tollszíne". A karotintartalmú táplálékok befolyásolhatják a madár színezetét, de megfelelő táplálás, vitamin-, ásványianyag-bevitel mellett a kanáriknak szép, színes tollazattal kell rendelkezniük! Javaslom, hogy kimondottan kanáriknak készült (szín szerint) magkeverékkel-kiegészítőkkel táplálja a madarakat.
Valószínűnek tartom, hogy kötőhártya- és/vagy szaruhártya-gyulladása van a degunak. Ez lehet sérülés következménye is vagy fertőző eredetű. Ennek elkülönítése és a kezelés miatt én megmutatnám egy állatorvosnak (már ha nem lennék az magam is :)). Édességet egyáltalán nem szerencsés adni a deguknak, mert ettől könnyen megbetegedhetnek! Még az édes gyümölcsfélékkel is nagyon csínyján kell bánni!