6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
A tályog nem más, mint egy területen több-kevesebb genny keletkezése és összegyűlése egy viszonylag kisebb helyen. Legtöbbször helyi bakteriális fertőzés következtében alakul ki. (Gondoljon csak arra, mi történik, ha egy kis szálka megy az ujjába? Először megduzzad, kicsit fáj, majd egyre jobban duzzad, egyre jobban fáj, aztán ha nem szedik ki a szálkát, 5-6 nap múlva egy kis sárga pattanásszerű képződmény alakul ki a helyén. Nos, ez a tályog.) A tályog, ha nem nyitják meg, magától kifakad, és a benne összegyűlt gennyes váladék kifolyik. Ha ezt nem várják meg, hanem a tályog falát megnyitják, akkor ezt nevezzük a tályog megnyitásának. Azt azonban túl korán nem lehet elvégezni, mert ha még nem zajlott le teljesen a fertőződött szövetek beolvadása, akkor nem lesz sikeres a beavatkozás. A gennyes váladélnak a tályogbólk történő természetes, vagy orvosi segítséggel történő eltávozása után legtöbbször már rohamos a gyógyulás.
A méret miatt elférnek, remélhetőleg barátságban megférnek.
Valami nyilván a vízzel lehet, talán a hőfök hirtelen változik vagy erősen klóros lehet. Nehéz megmondani érdemes lenne beméretni a vizet.
T. Dorina! A képből nem derül ki a kórkép, amennyiben nem javult gyulladásellenes terápiára feltételezhetően más probléma lehet. Szem belső nyomás fokozódás, lencse-, szaruhártya homály stb. Mindenképpen szemész specialistára lenne szükség és szemészeti kivizsgálásra. Javaslom keresse meg Dr. Berényi Adriennt: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Első körben egy újabb Galastop kúrát lehetne megpróbálni, esetleg hosszabb ideig, mint először kapta (ha pl. csak 5 napig kapta). Közben ajánlatos a kutya komfortérzetét csökkenteni (kevesebb táplálék, kevesebb simogatás, játékait elvenni stb), mert ez is segítheti az álvemhesség elmúlását. Ha mégsem múlna el, javasolt kivizsgáltatni a kutyát, mert néhány betegség (pl pajzsmirigy alul működés) fenntarthatja az állapotot. Ha sikerült az álvemhességet kikezelni, ivartalanítani szükséges a kutyát, különben a következő tüzelés után valószínűleg ismét jelentkezik a probléma. Az ivartalanítást egyébként az első tüzelés előtt érdemes elvégezni, akkor (többek között) ez a probléma is megelőzhető lett volna!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu