6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Akinek van egy vadászkutyája, - az NE tartson mellette nyulat ! (a vadászkutya zsákmányállatát !) Aki ezt az alapszabályt, megelőző óvintézkedést, valamilyen kivételesen indokolt esetben, valamilyen oknál fogva nem tudja betartani, annak marad a pozitív megerősítésen alapuló nevelés, deszenzibilizáló tréning, klikker tréning - lehetősége. Ezekkel elsősorban a kutyát lehet nevelni, tanítani, szoktatni - és csak másodsorban a nyulat. A külömböző állatfajok egymáshoz való szocializálása az esetek túlnyomó részében csak is az adott egyedeknél vezet valamilyen szintű eredményre. Tehát pl. a nyúl a szomszéd kutyától félni fog, vagy a kutya az idegen nyulat a mezőn megfogja, stb. Az önök esetében a tacskó által okozott traumát alaig-alig lehet a nyúlban megszüntetni, tehát csak az lehet a tréning cél, hogy többé-kevésbé ne kezelje úgy a saját kutyájukat mint egy potenciális agresszort, akivel már volt egy negatív élménye. Egyébként szép, hosszadalmas és nagy szakmai kihívást jelentő feladat - ezért van a cirkuszok állatmutatványai között biztos sikere a hasonlóknak.
Kedves Gazdi! Jó lenne bőrkaparék vizsgálatot, baktérium tenyésztést és gombatenyésztést végeztetni a beteg területekről! Azután lehetne megállapítani a megfelelő kezelést! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Nem szerencsés a tenyészérettség előtti ellés, de ha minden rendben lezajlott, semmi következménye nem lesz.
A rizsdiéta kigészítésére javaslom, hogy valamilyen tejsavbaktériumokat tartalmazó gyógyszert vagy táplálékkiegészítőt is kapjon a cica, mert így felgyorsítható a normál bélflóra kialakulása.
Valószínűnek tartom, hogy ennek a jelenségnek nem sok köze van közvetlenül a műtéthez. Figyelni kell a székletét és ha ez tartósan észlelhető, akkor hétfőn keressék fel az állatorvosukat. Addig azonban nem kell különösebben aggódni emiatt!