6116. Két év után szabadítottak meg egy szarvast egy gumiabroncstól a nyakán
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Az élőhelyek eltűnése, az intenzívebbé váló mezőgazdaság, a források túlzó kihasználása, a környezetszennyezés és a fenntarthatatlan erdészeti gyakorlat okozza a csökkenést, amelyet a klímaválság gyorsít fel.
Folyton nyomtatott címkékbe „botlunk”. Találkozunk velük az önkiszolgáló boltokban a reggeli pékáru megvásárlásakor, a zöldséges pultnál és a friss felvágott vagy húsáruk csomagolásán.
A konyhában végzett tevékenységek legtöbbje bizony szennyeződésekkel jár. Ha gyümölcsöt hámozunk és szeletelünk, kifolyhat a leve. Ha főzünk, kifuthat, kifröccsenhet az étel. Nem beszélve a felszálló páráról, ami a konyhabútor szerkezeti épségét is veszélyeztetheti.
Már úgy érzed, hogy mindennel készen állsz a fürdőszobád felújításával? Itt az ideje hátradőlni? Az összes szaniter a helyén, minden apróság beszerezve, szőnyeg a padlón, tükör a falon, polcok megtömve kozmetikumokkal és piperékkel? De tényleg mindenre gondoltál?
Ha csak egy üres zacskót talált, akkor semmi bizonyíték nincs arra, hogy azt bármelyik kutya megette volna. Ebből nem lehet kiindulni. Ha esetleg mérgezés tünetei mutatkoznának, azt észre fogja venni viszonylag hamar. De akkor mindenképpen állatorvos kell majd, e nélkül egy ilyen mérgezés nem hozható helyre. Ha esetleg valamelyik valóban evett belőle, önmagában a K1 vitamin se segít, a multivitamin tabletták pedig biztosan semmit nem érnek ilyen helyzetben. Figyelje 4 kutyát, és ha valamelyiknél furcsaságot észlel, azonnal forduljon állatorvoshoz!
Rágcsálóknál viszonylag gyakori a kannibalizmus. Sok esetben semmiféle konkrét okra nem lehet visszavezetni. Ahhoz, hogy érdemleges választ adjak, részletesen ismerni kellene az anyanyúl tartási körülményeit. Remélem nem szabályellenes az, hogy megadom a mobilszámom, hogy ezt a hosszadalmasabb átbeszélést így intézhessük. 06-30-934-5480
Igen,lehet. Vagy laborvizsgálattal,vagy eliminációs diétával állapítható meg ez a diagnózis. Kérje állatorvosa segítségét.
Ezek a tünetek elég általánosak. Szerintem sürgősen forduljon állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa Kedvencét! Dr Fekete Richard
Ha nincs orrfolyás, akkor nem kóros a dolog. Semmit sem kell tennie.