6116. Két év után szabadítottak meg egy szarvast egy gumiabroncstól a nyakán
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Az élőhelyek eltűnése, az intenzívebbé váló mezőgazdaság, a források túlzó kihasználása, a környezetszennyezés és a fenntarthatatlan erdészeti gyakorlat okozza a csökkenést, amelyet a klímaválság gyorsít fel.
Folyton nyomtatott címkékbe „botlunk”. Találkozunk velük az önkiszolgáló boltokban a reggeli pékáru megvásárlásakor, a zöldséges pultnál és a friss felvágott vagy húsáruk csomagolásán.
A konyhában végzett tevékenységek legtöbbje bizony szennyeződésekkel jár. Ha gyümölcsöt hámozunk és szeletelünk, kifolyhat a leve. Ha főzünk, kifuthat, kifröccsenhet az étel. Nem beszélve a felszálló páráról, ami a konyhabútor szerkezeti épségét is veszélyeztetheti.
Már úgy érzed, hogy mindennel készen állsz a fürdőszobád felújításával? Itt az ideje hátradőlni? Az összes szaniter a helyén, minden apróság beszerezve, szőnyeg a padlón, tükör a falon, polcok megtömve kozmetikumokkal és piperékkel? De tényleg mindenre gondoltál?
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.