6136. Hatalmas pók keltett riadalmat – ami ez után történt, arra senki sem számított
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
Egy szép akvárium valódi dísze lehet a lakásnak, amit mindig kedvünkre alakítgathatunk, fejleszthetünk, gondozhatunk. Nem hiába választják hobbiként is sokan az akvarisztikát, hiszen egy apró lakásban éppúgy lenyűgöző vízivilágot teremthetünk miniben, mint egy oceanáriumban óriásiban. Annak érdekében, hogy akváriumunk sokáig szép, halaink pedig egészségesek maradjanak, van pár dolog, amire érdemes nagyobb figyelmet fordítani. Az akvárium szűrő, a megfelelő táplálékok, a vitaminok pótlása, a megvilágítás és a vízi növények is fontos részei az érzékeny kis ökoszisztémának. Az alábbiakban ezeket ismertetjük részletesebben.
Az új koronavírussal fertőződött háziállatok esetében is kimutatták brit kutatók, hogy a társállatoknál is felléphet szívizomgyulladás (miocarditis) a Covid-19-ben szenvedő emberekhez hasonlóan.
Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ!
A kis godák költözésük során akár 11 ezer kilométert repülnek megállás nélkül - ez a kis madár idén sokkal többet tett meg.
Sajnos nem tudok használható választ adni, talán valami dajkapókféle hímje lehet. Próbáljon infót szerezni pókokkal foglalkozó tenyésztőktől.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp meg kellene oldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát. Próbáljanak meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjenek halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Igen, a nagyfokú vérvesztés sokkot okoz. Az érdaganat megrepedése nem valószínú az ijedtségtől. Ha kisfokú vérnyomás emelkedés ezt kiváltja, akkor az a daganat már egyébként is a kifakadás határán állt. Sajnos a hemangiómák többnyire már csak ekkor kerülnek diagnóztizálásra, mert míg fejlődnek, semmi problémát és fájdalmat nem okoznak. Sajnálom a kikskutyát.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Nem hiszem, hogy a féreghajtó okozta volna, annál inkább a táp. Próbáljanak rizses-főttcsirkemelles mixet adni nekik, plusz macskáknak való probiotikumot (pl. Diarsanyl, Probicol-H), ha nem javulna 1-2 napon belül, akkor mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.