6136. Hatalmas pók keltett riadalmat – ami ez után történt, arra senki sem számított
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
A helyi állatmentőket hívták a rémült lakók, akik egy gigantikus tarantula pókot fedeztek fel egy háztetőn.
Egy szép akvárium valódi dísze lehet a lakásnak, amit mindig kedvünkre alakítgathatunk, fejleszthetünk, gondozhatunk. Nem hiába választják hobbiként is sokan az akvarisztikát, hiszen egy apró lakásban éppúgy lenyűgöző vízivilágot teremthetünk miniben, mint egy oceanáriumban óriásiban. Annak érdekében, hogy akváriumunk sokáig szép, halaink pedig egészségesek maradjanak, van pár dolog, amire érdemes nagyobb figyelmet fordítani. Az akvárium szűrő, a megfelelő táplálékok, a vitaminok pótlása, a megvilágítás és a vízi növények is fontos részei az érzékeny kis ökoszisztémának. Az alábbiakban ezeket ismertetjük részletesebben.
Az új koronavírussal fertőződött háziállatok esetében is kimutatták brit kutatók, hogy a társállatoknál is felléphet szívizomgyulladás (miocarditis) a Covid-19-ben szenvedő emberekhez hasonlóan.
Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ!
A kis godák költözésük során akár 11 ezer kilométert repülnek megállás nélkül - ez a kis madár idén sokkal többet tett meg.
Egy ideig ne kapjanak szotyit, diót és más hízlaló finomságokat.
A macskanátha sok esetben makacs betegség,és bizony nem ritka a kiújulás sem (ill. csak látszólag van javulás, majd a tünetek ismét súlyosbodnak). A cicája állapotát azonban csak ismételt vizsgálata után lehet megítélni. Javaslom, mielőbb keresse fel újra az állatorvost, aki korábban kezelte!
A tengerimalacok és tudomásom szerint a deguk is saját fajtársaik társaságában érzik legjobban magukat. Ezért szociális szempontból nem gondolom, hogy egy degu partner lehet egy tengerimalac számára és fordítva. Amikor a két állat együttes tartását mérlegeljük, gondoljunk a két állat eltérő takarmányozására is: más összetételű eledelt fogyasztanak, eltérő méretű itatót használnak, illetve szem előtt kell tartani, például a deguk cukorbetegségre (gyümölcsöt sokkal kevesebbet fogyaszthatnak, mint a tengerimalacok), valamint kalciumhiányra való hajlamát (a degunak adott magas kalciumtartalmú készítmény a tengerimalacnál vesekő kialakulásához vezethet).
Kanáriknál ritka ez a főként egyedül tartott, nagy papagájoknál megfigyelhető jelenség. A kalitkában néhány kiegészítő, mint hinta, tükör lekötheti valamelyest a madárka figyelmét. E célból az elutazáskor fürtös kölest, csemegrudat is érdemes a ketrecben hagyni. Ivóvizébe legalább hetente egyszer kerüljön vitamin készítmény, elsősorban "B" vitamin. Fontos lehet,hogy az elutazás idejére etetéssel megbízott személlyel más időszakban is találkozzon.
A kis deguk más rágcsálókhoz képest jóval fejlettebben születnek, így van esély, de sajnos nem túl sok. Legalább egy hétig 3 óránként kapjanak enni. Utána lehet csökkenteni 4, majd 5 óránkénti etetésekre. Legjobb a kecsketej, nagyobb bevásárló központokban lehet kapni. Érdemes jégkockatartóba lefagyasztani, egyébként kibontás után néhány nap alatt megromlik. Etetéskor egy kockát kiolvasztani, kézmelegre melegíteni és fecskendőből lehet etetni. Így látjuk azt is hogy mennyi fogy. Etetés után alaposan le kell tisztítani a kicsiket a rájuk folyt tejtől és szárazra törölni. Megnedvesített fülpiszkálóval a végbélnyílást is minden alkalommal tisztítani kell, illetve ingerelni, amire ösztönösen üríteni fog.