611. 200 éve született Charles Darwin
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
Idén két fontos tudománytörténeti vonatkozású évfordulót ünnepeltünk. 200 évvel ezelőtt, 1809. február 12-én született Charles Darwin.
A king galamb nem tartozik a jól költő galambfajták közé. Nagy testű, lomha és sok esetben agresszív, de gyönyörű...
A macskát rendszeresen meg kell orvossal vizsgáltatni, de te is figyeld az állapotát, és ha úgy látod, hogy valami nincs rendben, vidd állatorvoshoz!
A spanyolországi Doňana Nemzeti Parkot, amely annak idején döntő fontosságú volt a vizes élőhelyek megítélésének megváltoztatásában, most a nemzeti park határai felé közeledő fejlesztések veszélyeztetik.
2008. december 23-án éjjel került az Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány gondozásába Viktória. Azóta a székesfehérvári Alpha-Vet állatkórházban megkapta a szükséges kezeléseket...
Próbálja meg, hogy az esti sétát, esetleg nem túlzott mozgásigényű játékos gyakorlatokat végezzen a kutyával -az etetés után. A vacsorát követő ugatásnak több jelzésértelme is lehet: vagy szomjas a kutya, vagy ürítenie kell. A kutyának - szakszerű felügyelet és ellenőrzött körülmények között pótolni kell a fajtársakkal szembeni szocializációját.
Az ivartalanítás nem feltétlenül jár az "érdeklődés" megszűnésével. Legyen türelmes és havonta egyszer próbálja meg összetenni őket.
A mézes rúd helyett inkább fürtöskölessel kínálja. A képek alapján nem tűnik lesoványodottnak. Nem fázhatott meg szállítás közben? A meleg helyről hidegre került madaraknál könnyen előfordul, hogy leáll az emésztésük, aminek bélgyulladás a következménye (ritkábban okozója).
A tapasztalatom, hogy ilyenkor tavasszal, amikor csomós macskát bontok, akkor lesznek rajta szőrhiányos területek. Lehet, hogy a nyakörv kihúzza az elhalt szőrt, vagy mikor vakarják a nyakukat akkor a körmükkel kihúzzák az elhalt szőrszálakat. Ha a tapasztalataid alapján ez így van minden évben, és nő is a bundájuk akkor nagy bajuk nem lehet. ;-)
A házinyulak elválasztásának időpontja függ a szaporítás intenzitásától is. Intenzíven szaporító tenyésztők már 4 hetes korban is választanak. Normál körülmények között (hobbi célú tartásnál) 6-(8) hetes korban érdemes a fiókákat elválasztani.