6146. A veterán, oldtimer kocsik jó barátai: a motorolaj és a hajtóműolaj (x)
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ahogy közeledünk az év vége felé, egyre inkább eltölt minket a közelgő ünnep szelleme. A Mikulás érkezése és a karácsony az egyik legjelentősebb időszak évről évre az életünkben. Ekkor kicsit szünetel a mindennapi rutin, és igyekszünk egymásra koncentrálni.
Ugyan úgy, ahogy nekünk gazdiknak, kutyusainknak is szükségük van megfelelő vitaminokra és ásványi anyagokra ahhoz, hogy a téli hónapokban is ugyan olyan jó kedvű és egészséges maradjon, mint a melegebb időben.
Az autógumikat értékesítő cégek jellemzően három kategóriába szokták beosztani a náluk kapható téli gumikat és nyári abroncsokat. Az olcsó gumik márkanevét talán még nem is hallottad, ami nem meglepő, hiszen ezek a gyártók a legritkább esetben költenek őrült összegeket reklámokra.
Egy elektromos autó megvásárlása csak az első lépés a közös életetekben. Azonban nem mindegy, hogy honnan vásárolod meg, és az sem, hogy újonnan vagy épp használtan. Több lehetőséged is van, épp ezért érdemes tudni mindről, mert így könnyebb lesz meghozni a legjobb döntést.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a yorkinál és a beagle-nél előfordul, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, ha ez túlságosan sok alkalommal fordul elő. Ilyen esetekben teljes körű kivizsgálásra lenne szükség.
Az egyik macska (amelyik menekül) ivartalanítása lehetne az első lépés, de 10 éves korban ez meggondolandó. A traumatikus hatást lehet oldani, csökkenteni Bach-virág terápiával. Közös, kézből etetéssel, játékkal érdemes próbálkozni.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Igen a kutyák között van olyan érzékenyen reagáló állat amelyik megérzi a betegséggel, idős korral járó elváltozásokat és mivel ez számára kellemetlen, - viselkedésével is jelzi. Nem érdemes erőltetni a közeledésre.
2 éves kortól tenyészérett az állat. 5 évesen elvileg még teljesen rendben van, de nem ártana egy állatorvosi vizsgálat előtte. Látatlanban ezt nem lehet megmondani. A fedeztetésre a tüzelés 9-13 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 óra különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni.