6146. A veterán, oldtimer kocsik jó barátai: a motorolaj és a hajtóműolaj (x)
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ahogy közeledünk az év vége felé, egyre inkább eltölt minket a közelgő ünnep szelleme. A Mikulás érkezése és a karácsony az egyik legjelentősebb időszak évről évre az életünkben. Ekkor kicsit szünetel a mindennapi rutin, és igyekszünk egymásra koncentrálni.
Ugyan úgy, ahogy nekünk gazdiknak, kutyusainknak is szükségük van megfelelő vitaminokra és ásványi anyagokra ahhoz, hogy a téli hónapokban is ugyan olyan jó kedvű és egészséges maradjon, mint a melegebb időben.
Az autógumikat értékesítő cégek jellemzően három kategóriába szokták beosztani a náluk kapható téli gumikat és nyári abroncsokat. Az olcsó gumik márkanevét talán még nem is hallottad, ami nem meglepő, hiszen ezek a gyártók a legritkább esetben költenek őrült összegeket reklámokra.
Egy elektromos autó megvásárlása csak az első lépés a közös életetekben. Azonban nem mindegy, hogy honnan vásárolod meg, és az sem, hogy újonnan vagy épp használtan. Több lehetőséged is van, épp ezért érdemes tudni mindről, mert így könnyebb lesz meghozni a legjobb döntést.
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.