6146. A veterán, oldtimer kocsik jó barátai: a motorolaj és a hajtóműolaj (x)
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ha régebbi járműve van, valószínűleg rendszeresen cseréli az olajat. De vajon a megfelelőt használja?
Ahogy közeledünk az év vége felé, egyre inkább eltölt minket a közelgő ünnep szelleme. A Mikulás érkezése és a karácsony az egyik legjelentősebb időszak évről évre az életünkben. Ekkor kicsit szünetel a mindennapi rutin, és igyekszünk egymásra koncentrálni.
Ugyan úgy, ahogy nekünk gazdiknak, kutyusainknak is szükségük van megfelelő vitaminokra és ásványi anyagokra ahhoz, hogy a téli hónapokban is ugyan olyan jó kedvű és egészséges maradjon, mint a melegebb időben.
Az autógumikat értékesítő cégek jellemzően három kategóriába szokták beosztani a náluk kapható téli gumikat és nyári abroncsokat. Az olcsó gumik márkanevét talán még nem is hallottad, ami nem meglepő, hiszen ezek a gyártók a legritkább esetben költenek őrült összegeket reklámokra.
Egy elektromos autó megvásárlása csak az első lépés a közös életetekben. Azonban nem mindegy, hogy honnan vásárolod meg, és az sem, hogy újonnan vagy épp használtan. Több lehetőséged is van, épp ezért érdemes tudni mindről, mert így könnyebb lesz meghozni a legjobb döntést.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.