6176. Népszerű állatos kaszinó játékok a kikapcsolódáshoz (x)
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Milyen besorolású burkolatot érdemes választani a fürdőszobába? Fontos a csúszásmentesség? Milyen méretű burkolat illik a kisebb alapterületű helyiségbe? Cikkünkben megválaszoljuk a témával kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Azt a régi tapasztalatot, mely szerint a szorulás kellemetlen, egy bölcs magyar szólás is megörökítette: “Fejedet hidegbe, lábadat melegbe, hasadat hígan, úgy élsz vígan”. A “hasadat hígan” jó tanács, mert azt jelenti, hogy a kínzó helyzet elkerülése érdekében a széklet lazítása az egyik legfontosabb feladat.
Látszott, hogy küszködve úszik, és a megtalálói nem tartották valószínűnek, hogy sokáig él.
A kutyák számára rendkívül fontos egészségük megőrzése érdekében a rágás, azonban az korántsem mindegy, hogy milyen minőségű táplálék és táplálékkiegészítő kerül a szervezetükbe.
Ha a probléma valóban neurológiai, akkor konzervatív kezelésként a steroid (neuroprotektív methylprednisolon hatóanyagot tartalmazó) gyógyszer szedése eredményezhet javulást. Ahhoz, hogy ezt kiderítsék, korrekt neurológiai vizsgálatot és kiegészítő vizsgálatként röntgenfelvételt kell készíteni kutyádról, ha az elváltozás csak műtéttel orvosolható, abban az esetben myelográphiát vagy -ha lehetséges - kevésbé invazív vizsgálatként MRI-felvételt fognak készíteni a kollégák az elváltozás helyének pontos meghatározása céljából. Ha a tünetek hátterében ízületi elváltozás állna, az könnyen kideríthető egy alapos orthopédiai vizsgálatot követő röntgenfelvételről, ebben az esetben az elváltozás súlyosságától függően nem szteroid fájdalomcsillapító szedése vagy orthopédiai műtét a megoldás a gyógyuláshoz. A hasmenés okának kiderítése nem nélkülözheti a bélsár parazitológiai vizsgálatát, ha ez negatív, akkor endoscopos vizsgálat (végbéltükrözés) javasolt bioptátum vételével egybekötve és a bioptátum szövettani vizsgálata eredményének ismeretében fognak dönteni a lehetséges kezelésről. Utolsó kérdésedre válaszolva, valóban lehet nyirokkeringési zavar a háttérben, a prosztata pontos vizsgálatához szükség lenne ultrahangfelvételre. A sokszor történő bő vizelés hátterében állhat idült veseelégtelenség, cukorbetegség, diabetes insipidus, stb. Meg kellene figyelned, hogy többet iszik-e a kelleténél, szükséges lenne vizeletvizsgálatra és vérkép + biokémiai vizsgálatra, természetesen hasi ultrahangvizsgálattal kiegészítve, így derülhet csak ki a tüneteket okozó háttérben álló betegség, ennek ismeretében lehet megkezdeni a kezelést.
Alapvetően minden macskában kódolva van genetikailag a vadászösztön/egerészés, de fajtatiszta macskákat, mint a ragdoll például, nem ilyen céllal szoktak vásárolni (sok pénzért!) és tartani! De például a lakásba lehet neki vásárolni műegeret és biztos szívesen eljátszogat majd vele.
Sajnálatos, ami a cicáddal történt, de tudnod kell, hogy a legkörültekintőbb és leggondosabb állatorvosi (orvosi) beavatkozás (altatás) során is előfordulhat, hogy a beteg túlalszik. Ebben az egyedi és fajtabeli érzékenység, a kor az egészségi állapot játszik nagy szerepet. Altatás során a szakma szabályai szerint járunk el, mindig az állat korának, egészségi állapotának, fajtájának megfelelő altatási módot végezzük előzetes klinikai vizsgálat után, majd altatás alatt folyamatosan monitorizáljuk. Mindezek ellenére - mint már említettem - előfordulhat a fent említett probléma. Abban is igazad van, hogy a sziámi fajta érzékenyebben reagálhat az altatószerekre. Ezeknek a cicáknak olyan állatorvosi rendelőben célszerű elvégeztetni az ivartalanítását, amelyik megfelelő felszereltséggel és szakértelemmel rendelkezik a rizikópáciensek narkózisának vezetésére. Így a beavatkozások során esetleg előforduló kockázati tényezőket a minimálisra csökkenthetjük.
Praktikus lett volna magáról a "problémáról" is küldeni egy képet, mert az a gyanúnk, hogy esetleg nem is kullancsról van szó, hanem egy csecsbimbóról és ezért "nem akar kifordulni". Én nem fújogatnám otthon ennyi próbálkozás után semmivel, hanem elvinném megmutatni egy szakembernek, például egy állatorvosnak. Ajánlom figyelmükbe az alábbi videófilmet is.
Attól, hogy fiú, még lehet csecsbimbó! Ugyanis nekik is van! Ahogy nekünk emberférfiaknak is! :) Bekenni nem szabad, mert ha még él ennyi szadi után, akkor bekenve beköpi az összes fertőző anyagot. Attól, hogy lefényképezi, még nem lesz nyugodtabb a kutya, hogy kiszedhessék. Segíteni úgy tudok, ha elhozzák rendelőmbe (www.kutyavari.hu). Biztos megbírkózunk a dologgal!