6176. Népszerű állatos kaszinó játékok a kikapcsolódáshoz (x)
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Milyen besorolású burkolatot érdemes választani a fürdőszobába? Fontos a csúszásmentesség? Milyen méretű burkolat illik a kisebb alapterületű helyiségbe? Cikkünkben megválaszoljuk a témával kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Azt a régi tapasztalatot, mely szerint a szorulás kellemetlen, egy bölcs magyar szólás is megörökítette: “Fejedet hidegbe, lábadat melegbe, hasadat hígan, úgy élsz vígan”. A “hasadat hígan” jó tanács, mert azt jelenti, hogy a kínzó helyzet elkerülése érdekében a széklet lazítása az egyik legfontosabb feladat.
Látszott, hogy küszködve úszik, és a megtalálói nem tartották valószínűnek, hogy sokáig él.
A kutyák számára rendkívül fontos egészségük megőrzése érdekében a rágás, azonban az korántsem mindegy, hogy milyen minőségű táplálék és táplálékkiegészítő kerül a szervezetükbe.
Csak ivartalanítva javaslom a kutyák együtt tartását. Rokonok közti párosodás esetén sok probléma léphet fel a kiskutyáknál. Hogy mi baja lehetett, azt nem tudom. De az biztos, hogy nem szabad egy kutyának évente kétszer fialni. Ez nagyon megterheli a szervezetét! És a kiskutyák megfelelő elhelyezése is nehézkes. Ajánlom, hogy az összes kutyájukat - fiúkat, lányokat is -ivartalanítsák, és ezt a szomszédoknak is lehet tanácsolni!
:)) Ha megint megnő a "csuha", akkor újból le kell vágni! :) Ha komondor vagy puli, akkor azért úgy is lehet hagyni, csuhástul! És ha koszos vagy büdös lesz, akkor kell csak csuhátlanítani! :) Illetve érdemes tiszta (füves vagy murvás) környezetben tartani, így nem koszolódik annyira, a csuhéja. :)
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.
Ha a csőr túlnövése akadályozza a madár táplálékfelvételét, akkor okvetlenül forduljon állatorvoshoz. A csőr deformálódását állatorvos tudja korrigálni.
A problémát vagy külső-belső élősködők vagy egy fejlődési rendellenesség (francia vedlés) okozza. Az előbbi esetben parazitamentesítéssel orvosolható a probléma, az utóbbi eset sajnos nem kezelhető/gyógyítható.