6176. Népszerű állatos kaszinó játékok a kikapcsolódáshoz (x)
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Egy fárasztó munkanap végén a tömegközlekedésen döcögve, vagy otthon pihenve gyakran valamilyen kikapcsolódást nyújtó tevékenységre vágyunk.
Milyen besorolású burkolatot érdemes választani a fürdőszobába? Fontos a csúszásmentesség? Milyen méretű burkolat illik a kisebb alapterületű helyiségbe? Cikkünkben megválaszoljuk a témával kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Azt a régi tapasztalatot, mely szerint a szorulás kellemetlen, egy bölcs magyar szólás is megörökítette: “Fejedet hidegbe, lábadat melegbe, hasadat hígan, úgy élsz vígan”. A “hasadat hígan” jó tanács, mert azt jelenti, hogy a kínzó helyzet elkerülése érdekében a széklet lazítása az egyik legfontosabb feladat.
Látszott, hogy küszködve úszik, és a megtalálói nem tartották valószínűnek, hogy sokáig él.
A kutyák számára rendkívül fontos egészségük megőrzése érdekében a rágás, azonban az korántsem mindegy, hogy milyen minőségű táplálék és táplálékkiegészítő kerül a szervezetükbe.
Kedves Gazdi! Időnként érdemes a cica szemváladékából baktérium kimutatást és antibiotikum érzékenységi vizsgálatot végeztetni. Emellett érdemes egy igencsak gyakori macska fertőzés, a chlamydia vizsgálatára irányuló kutakodást is elindítani, mert elég sokszor ez áll a háttérben. Az állatorvosa el tudja végeztetni ezeket a vizsgálatokat és ennek alapján megtervezett gyógykezelés akár végleges gyógyuláshoz is vezethet. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Megfelelő fogási technikával könnyen le lehet vágni az állat körmét, javaslom kérje meg, mutassa meg hogy kel megfogni. Üdv
A kérdés elősorban az, hogy mit értünk "sok" alatt? A macska mamák legtöbbje 2-4 kölyköt fial, a 4-nél több kiscica már komoly feladat elé állítja a cicamama szervezetét. 5-6 kiscica felnevelése nem lehetetlen, de nem is egyszerű. A természetben ez bizonyára nem sikerülne, 1-2 kölyök minden bizonnyal nem jutna elég táplálékhoz. De az ember mellett élő anyamacskánál kellő odafigyeléssel, a kölykök folyamtos cserélgetésével sikerülhet minden külyköt felnevelni. Persze ennyi anyatej képzéséhez a mamacicát is nagyon jól kell tartani, sok tápláló és nagy nedvességtartalmú ennivalóval kell etetni.
Vigye el állatorvosához, aki egy vizsgálat/kivizsgálás után megfelelően kezelni fogja a problémát. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Macskaszőr-allergia esetén semmiképp sem ajánlom macska vásárlását. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.