6191. Így készítse fel a környezetét tavasszal a fecskék érkezésére
Műfészkek kihelyezésével, fecskebarát falfelújítással vagy fecskepelenkák felszerelésével is lehet készülni a tavasszal induló fecskevédelmi időszakra.
Műfészkek kihelyezésével, fecskebarát falfelújítással vagy fecskepelenkák felszerelésével is lehet készülni a tavasszal induló fecskevédelmi időszakra.
Olyan mennyiségű a kutyák ürüléke és vizelete a természetvédelmi területeken, hogy az már károsítja a vadvilágot - állapította meg egy új kutatás.
Ha szereted az állatokat, akkor valószínűleg remekül szórakoznál néhány állatos nyerőgéppel. Íme 5 népszerű állatos játék, amit érdemes kipróbálnod!
Ebben a cikkben utánajárunk, hogy érdemes-e ma okosórát venni, és ha igen, akkor mi alapján válasszunk? Megnézzük, hogy van-e olyan gyártó, akinek érdemes a készülékeire odafigyelni! Lássuk is!
Az otthonunk dekorációját évszakról évszakra újra kell terveznünk. A rutinos kézműveseknek nincs sok időre szükségük, hogy átvarázsoljanak egy helyiséget, de aki nem ebben a szakmában tevékenykedik, annak feladhatja a leckét ez a művelet.
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi! Sok mindent nem tudunk: kapott már oltásokat a kiskutya, elkezdték az oltási programját? féreghajtás történt-e már? bolhátlanítás? Mikor vitték haza a kiskutyát? Hogy álltak át az új tápra? stb-stbÍgy javasoljuk, hogy mutassák meg a kiskutyát állatorvosnak.
A kandúr macska gyakorlatilag bármely életkorban ivartalanítható. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (jelölés), ezért az ivarérés előtt, vagyis 4- 6 hónapos életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni. Így ez akár az ivartalanítással akár abba is maradhat. Le lehet spriccelni (vizipisztollyal) akkor nem kapcsolja össze a rossz élményt a gazdival.
Kedves Gazdi! Előfordulhat igen, hogy hiánybetegség. Ezért érdemes kistestű kutyának gyártott szuperprémium tápot adni, amiben minden, számára fontos tápanyag benne van. Ebből is rengeteg van, el kellene menni egy állatoknak kialakított áruházba és ott szétnézni, de akár az állatpatikában is vehet. én is ajánlhatok egyet: Acana Adult Small Breed 340 g - kutyatáp - kistestű felnőtt kutyáknak
Gombás vagy atkás fertőzés lehet a háttérben. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát!