6191. Így készítse fel a környezetét tavasszal a fecskék érkezésére
Műfészkek kihelyezésével, fecskebarát falfelújítással vagy fecskepelenkák felszerelésével is lehet készülni a tavasszal induló fecskevédelmi időszakra.
Műfészkek kihelyezésével, fecskebarát falfelújítással vagy fecskepelenkák felszerelésével is lehet készülni a tavasszal induló fecskevédelmi időszakra.
Olyan mennyiségű a kutyák ürüléke és vizelete a természetvédelmi területeken, hogy az már károsítja a vadvilágot - állapította meg egy új kutatás.
Ha szereted az állatokat, akkor valószínűleg remekül szórakoznál néhány állatos nyerőgéppel. Íme 5 népszerű állatos játék, amit érdemes kipróbálnod!
Ebben a cikkben utánajárunk, hogy érdemes-e ma okosórát venni, és ha igen, akkor mi alapján válasszunk? Megnézzük, hogy van-e olyan gyártó, akinek érdemes a készülékeire odafigyelni! Lássuk is!
Az otthonunk dekorációját évszakról évszakra újra kell terveznünk. A rutinos kézműveseknek nincs sok időre szükségük, hogy átvarázsoljanak egy helyiséget, de aki nem ebben a szakmában tevékenykedik, annak feladhatja a leckét ez a művelet.
A gyermekláncfű levele kiváló zöldeleség, tápértéke nagyobb a salátánál, káros nitráttartalma viszont sokkal alacsonyabb. Legyen vegyszer és más káros szennyeződésektől mentes. A zebrapintyeknek kis mennyiségben (1-2 levél), apróra vágva kell felkínálni.
A leírás alapján az a gyanúm, hogy a kutyájuknak egy epilepsziás jellegű rohama volt. A hirtelen keletkezés, a gyors lefolyás és a pár perc elteltével beálló tünetmentesség szinte csak erre az egy lehetőségre utalnak. Ha viszont ez így van, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb lesz újabb roham is. Azt persze nem lehet megjósolni, hogy mikor. Lehet, hogy 1-2 napon belül, de lehet, hogy csak 1 hét, 1 hónap, fél év múlva. Vagy szerencsés esetben akár soha. Úgyhogy most semmi más tennivalójuk nincsen, mint figyelni a kutyát. Ha újabb 3-4 ilyen roham mutatkozna, mindenképpen fel kel keresni állatorvost, aki majd gondjaiba veszi.
A kannibalizmus nem jellemző macskákra. A vemhességet a 3. héttől lehet kitapintani. A macskák vemhessége átlagosan 60 napos. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Azonnal vigye állatorvoshoz, mielőtt túl késő nem lesz!
Kedves Márton Tímea! Hányás nagyon sok mindentől lehet, a legegyszerűbb ételallergiától kezdve súlyosabb betegségeken át bármi elképzelhető, ezért a kutyus korától függetlenül mindenféleképpen kivizsgálását javaslom. A 14 éves uszkár még nem olyan idős. Elképzelhető, hogy odafigyeléssel még pár szép évet együtt tudnak tölteni. Üdvözlettel: dr. Varga József