616. Celeb-csivava az örök vadászmezőkre távozott
Loki, Mickey Rourke csivavája 17 éves korában az örök vadászmezőkre távozott. Rourke-nak nélküle kell megjelennie az Oscar-gálán.
Loki, Mickey Rourke csivavája 17 éves korában az örök vadászmezőkre távozott. Rourke-nak nélküle kell megjelennie az Oscar-gálán.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
A mókusnak folyton rágnia kell valami keményet, hogy ne nőjön túl nagyra a foga.
Hány hónap a csüngőhasú malac vemhességi ideje, és hány hónaponként tüzel, sárlik? Ennek a folyamatnak hányadik napján legérdemesebb, legsikeresebb a fedeztetés?
Az arany teju vagy más néven pettyes teju akár 120 cm-re is megnőhet, különös ismertetőjele a hasán sorba helyezkedő pikkelyei, melyek egyszínűek vagy foltosak.
Nem tudom mennyi idős a teknős, de az egy hónap koplalás mindenképp hosszú idő. Számtalan oka lehet a koplalásnak és a lebegésnek egyaránt (pl. alacsony tartási hőmérséklet, tüdőgyulladás, stb.), amit a sajnos a levélből nem lehet egyértelműen kideríteni. Javaslom minnél hamarabb keresen fel egy hozzáértő állatorvost a teknőssel.
Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha kölcsönösen elfogadják a jelenlegi helyzetet. Amennyiben még is próbálkozni akar, az alábbi lehetőségei vannak: - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
Az ivartalanítás az esetek többségében segít a szökéseken, de nem mindig, úgyhogy nincs rá semmilyen biztosíték, hogy megoldódik a probléma, de én csak javasolni tudom a műtétet. A szőrhullásnak számos oka lehet: vedlés, allergia, vitaminhiány stb., szerintem ez ügyben keressenek fel egy állatorvost. (A Háziállat Magazin megjegyzése:van olyan állatorvos, aki már serdülőkorban javasolja az ivartalanítást, mások szerint kb. akkoról javasolt, amikortól a kutya ivarérett, ez nagyjából akkorra tehető, amikortól a kan kutya már felemelt lábbal pisil.)
Ahogy embereknek, úgy a kutyáknak is többféle összetételű, gyártmányú, vény nélkül kapható kálcium-kiegészítőket hoztak forgalomba. Kutyának én az állatorvosi kálcium-tartalmú készítményeket javasolom.
A jelenség oka a két kutya közötti rangsor vita. Valószínűleg ´demokratikusan´ egyformának vannak kezelve. A kutyák ezzel szemben csak egy hierarchikus rendszerű falkában érzik jól magukat. Amelyben az egyik kutya előnyöket élvez a másikkal szemben: pld. ez esetben, - kire teszik a pórázt elsőnek, kit szólít a gazdi elsőnek, ki indul el elsőnek, ki ugrik be az autóba elsőnek, ki van a gazdihoz közelebb ?