6211. Új kádat szeretnél? Mutatjuk, miért legyen ajtaja! (x)
Éppen most tervezed, hogy hogyan és miként újítsd fel a fürdőszobádat? Netalán abban a fárasztó, ugyanakkor izgalmas élményben van részed, hogy most építkezel?
Éppen most tervezed, hogy hogyan és miként újítsd fel a fürdőszobádat? Netalán abban a fárasztó, ugyanakkor izgalmas élményben van részed, hogy most építkezel?
A sneaker cipő minimum duplán jó választás. Hogy miért? Azért, mert az élet több színterén is helytállhat. Egyrészt, mint edzőcipő kiváló kísérő és edzőtárs. Másrészt stílusos megjelenésének hála akár munkába menet is nagyszerű talp alá valóként szolgálhat.
Ön is az a típus, aki mindig előre eltervezi a heti vásárlását, és bevásárlólista nélkül ki sem lép a lakásból? Ha eddig ezt nem tette, itt az ideje elkezdeni. Tervezéssel és listaírással ugyanis rengeteget spórolhat - nemcsak időt, hanem pénzt is. Szánjon rá egy fél órát a vásárlás előtt, és írja össze azoknak a termékeknek a listáját, amelyekre a következő héten szüksége lesz a háztartásban. Ehhez nyújtanak segítséget az akciós újságok, amelyeket megtalál a Kaufino.hu portálon.
A Gebo cső bármikor nagyon hasznos megoldást jelenthet, ha a víz- és szolár rendszerek telepítése jön szóba. Ipari körülmények között, értelemszerűen szinte semmit nem lehet tervezni vagy kiépíteni a kellőképpen ellenálló és tartós alkatrészek nélkül, a Gebo cső azonban egy háztartási, otthoni vízrendszerekben is alkalmazható minőségi megoldást kínál, ha például kazánokat vagy villanybojlereket szeretnénk bekötni. Nézzük is meg röviden a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban!
Ma már laptop és laptop között is hatalmas különbség van, hiszen nem mindegyik típust használjuk ugyanarra a dologra. Akadnak, akik munkához szereznek be egyet, de vannak olyanok is, akik csak játszanak vagy filmet néznek rajta.
Nagyon korai a kölyköt már 6 hetes korában elszakítani az anyjától, mert egészséges szocializációja és fejlődése érdekében legalább 8 hetes koráig mellette kellene maradnia! A kutyák helyes táplálásáról, mint ahogy az emberekéről is, szakembercsoportok vitáznak és e téren is számtalan nézet uralkodik. Ezek részletes ismertetése itt túl messzire vezetne, ezért most maradjunk annyiban, hogy két út közül választhat: 1. Kiváló minőségű (és ennek megfelelő árú) kölyökkutyatápot etet. 2. Természetes, nyers táplálék, amely (lehetőleg biopiacon vásárolt) baromfi-, marha-, borjú- vagy juhhúsból és belsőségekből (szív, máj, zuza), tojásból, nyers csontból (pl. darált csirkenyak), zöldségfélékből (pl. sárgarépa, brokkoli, zellergumó), esszenciális zsírsavakból (pl. halolaj kapszula, lenmagolaj), lucerna (porított, vagy tabletta-formában) áll. "Desszertként" húsos csontot (pl. borjúlábszárat), olajos magvakat (pl. napraforgó- vagy tökmag) és gyümölcsöt kaphat. Mindkét esetben elengedhetetlen, hogy a tenyésztőnél kapott eddigi táplálékáról az átállás fokozatosan történjék! Sok kutya nem tudja a laktózt megemészteni, így a tej itatását inkább elhagynám. Probiotikus joghurtot viszont adhat neki. Ami a bundája ápolását illeti, a fürösztés helyett inkább alapos átkefélését javaslom.
A vakarózásnak több oka is lehet (parazitózis, gombásság, vitaminhiány stb.). Ezek mindegyike gyakori, elkülönítésük viszont nem könnyú. Éppen ezért mindenképpen célszerű lenne megmutatni állatorvosnak a patkányt, hogy a megfelelő szerrel tudják kezelni.
A két szuka ivartalanítását javaslom, egyrészt azért, mert ha tüzelnek, kiszökhetnek és más kan is befedezheti őket, nem csak a saját kan. Tehát a saját kan herélésével nem biztos, hogy 100%-ra megoldódna a probléma. Másrészt nem kell feltétlenül ellenie egy szukának az élete során. Nincs szükségünk olyan keverék kiskutyákra, akik sorsa bizonytalan és lehet, hogy egy menhelyen végzik. Ha a foxit szeretné pároztatni, akkor csak az elzárás lehetséges és az ellés után még a következő tüzelés előtt, azt is ivartalanítani kell. A kannak egyébként nem fog megváltozni a viselkedése a herélés után, de úgy érzem ez nem lesz megoldás.
Pontos címet sajnos nem tudok mondani, de internet segítségével (pl. www.haziallat.hu :)) pillanatok alatt találhatók olyan kisállat-specialista üzletek, ahol kaphatók melegítőkövek, alommelegítők, kis teljesítményű infralámpák, stb.
Most lehetőleg az lenne a legjobb, ha nem nyúlna a tetőhöz, nem kellene megbolygatni a petéket! A petéknek természtesen nem kell víz, tehát most már csak idő kell a kiscsigák megszületéséig!