6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Nem tudom, időszerű-e még a válaszom (internetes módon ilyen kérdéseket nem igazán célszerű feltenni, mert a válasz megérkezéséig már akár időszerűségét is vesztheti a probléma), de csak azt tudom mondani, hogy ezzel a gonddal ebben az alomban már közel sem biztos, hogy eredményt lehet elérni. A születés utáni napokban történő váratlan kölyökelhullások hátterében legtöbbször olyan okok állnak, ami még a születés előtti időre vezethető vissza. Lehet fejlődési rendelllenesség, vagy például az anyakutya herpeszvírusos fertőzöttsége, stb... Célszerű mindenképen állatorvosi segítséget igénybe venni. A még meglévő kölykök érdekében is, és a későbbi újabb fedeztetés előtt is.
Ezt a problémát okozhatja egyszerű esetben parazitózis (férgesség). Ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang).
Nem kell őket szétválasztani, nyugodtan együtt maradhatnak, csak sokat kell velük foglalkozni, egyszerre, és külön-külön is. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu