6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! A pajzsmirígy alulműködés tünetei a lelassult anyagcsere, elhízás, aluszékonyság, szőrritkulás stb. Ezek nem nagyon illenek bele az Öb által leírtakba. A T4 nevű pajzsmirígyhormon egyszeri mérésének nincs diagnosztikai értéke. Ezt egyég hormonokkal kiegészítve (pl. TSH) és minden körülményt egybevetve mondható ki a hipotireosis (pm. alulműködés) diagnózisa. A kezelést is csak ez után kell elindítani. Az emésztési zavarokat nem valószínű, hogy ez okozná. Ennek számtalan egyéb oka lehet pl. hasnyálmirígy alulműködés, gyulladásos bélbetegség stb. Tehát én tovább vizsgáltatnám a kutyust az okok kiderédése végett. A vakaródzást egyébként allergia is okozhatja, de ennek is lehet jónéhány egyéb kiváltótényezője. A humán thyroxin nem ártalmas, de szerintem diagnózis hiányában egyenlőre fölöslegesnek tűnik. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ketté kell választanod a problémát és ezzel együtt azok kezelését is külön megoldani: 1./ a kutya fél, bizonytalanná válik a fajtársaitól kapott ingerekre. Ezt kell megfelelő módszerekkel enyhíteni, csökkenteni. (szocializációs gyakorlatok, deszenzibilizáló tréning, Bach-virág terápia) 2./ Laza pórázon történő sétáltatás tanítása, tréningje (kondícionálás, klikker tréning, stb.) Ha az 1./ pontot sikerült megoldanod, csak akkor kezd el a 2./ pontot
Abrakot vissza kellene venni , fejést abbahagyni szeptember-októberben zajlik az ivarzás, bak alá tenni és befedeztetni. Ha van rá lehetőség legcélszerűbb együtt tartani ebben az időszakban A tejtermelés a gidanevelés velejárója Környékbeli tapasztalt juhászokhoz is lehet fordulni, biztos szívesen segítenek amiben lehetőségük van (ha kell állatorvost is biztos tudnak ajánlani)
Lehet hogy begyulladt valamelyik bűzmirigy.Az állatorvos meg tudja ezt állapítani és kezelni ha kell.
Kedves Érdeklődő! Eredetét tekintve elméletileg kibírnák, ahogyan a nyuszik is, gyakorlatilag nem vagyok ebben teljesen biztos. Nincs sem saját, sem ismerős tapasztalat, de ide vágó adatot sem ismerek, hogy valaki feltérképezte volna ezeket a körülményeket. Sajnos ebben a kérdésben nem tudok pontos tényekkel szolgálni. Üdvözlettel: Nitta