6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! Miért gondolja, hogy ha ilyet tapasztalt, utána nyugodt lehet? Bármi lehet daganattól kezdve elfertőződött zsírmirigyig, tehát az állatorvos tudja megmondani, mi pontosan. És biztos vagyok benne, hogy ki kell tisztíttatni. Mivel vöröses is volt a váladékban (vér), nem csak a bőrben van, hanem a szövetet is érinti, tehát akármilyen mély lehet, meg kell nézetni! Mindenképp azt javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Sheila! Végülis a leletnek a "Akut-félheveny májelfajulás, enyhe haemosiderosis" része a lényeg. Ez egy (pl. korábbi májgyulladás, mérgezés, egyéb betegségek okozta) májkárosodás, de ehhez látni kellene a kutyust is, ismerni kórelőzményét stb.stb.stb. Egyszóval feltétlen keresse fel a kezelőorvosát, vagy aki a mintát vette. A betegség kezelhető, de ehhez ismerni kellene minimálisan a vérlaborvizsgálatok eredményét is...
Kedves Ágnes, A fészeképítést segíthetjük stabil és mobil sárgyűjtő helyekkel: https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ A műfészkek kihelyezésével pótolhatjuk azokat a hiányosságokat, amiket megváltozott környezetünk okoz. A legfontosabb szempont, hogy a hely megválasztásakor és a felhelyezéskor vegyük figyelembe a két faj sajátos, egymástól eltérő fészekhely-igényét.https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ Mű fecskefészkek az MME boltból: http://www.mme.hu/bolt/katalogus/madarbarat-eszkozok/fecske-mufeszkek
Nyugodtan bekenheti antibiotikumos kenőccsel (állatpatikában beszerezhető, nem embereknek valóval!!) a sebeket, de valószínű, hogy ez csak max. átmeneti javulást fog hozni. Természetes és hosszú távon hatékony gyógymód összeállítása ilyen esetben igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” terápiával képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cicus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán. Tehát irány az állatorvos!
A vizelési probléma nem tudom mit takar? Feltételezem, hogy inkontinenciát, mert arra szoktunk Incurint adni, igaz ivartalanított szukáknak. A vizelettartás zavarát okozhatja hólyagkő, hólyag daganat, hólyaggyulladás is többek között. Egy ultrahangos vizsgálattal és vizeletvizsgálattal ezek kizárhatók vagy diagnosztizálhatók. A vizeleből érdemes lenne egy steril mintát vetetni mikrobiológiai tenyésztésre, hogy bakteriális hólyaggyulladás nincs-e a háttérben?