6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
A kismadár a kalitkájában érzi magát a legnagyobb biztonságban. Valószínű, hogy soha vagy nagyon ritkán volt kiengedve, ezért megy azonnal vissza. Türelemmel, kitartással legyél a madár felé, bízd rá a döntést, hogy mikor akar kijönni. Amikor ki szeretnéd engedni, nyisd ki a kalitka ajtaját és várd meg, amíg rászánja magát. Előbb-utóbb felbátorodik és el fogja hagyni a helyét! Nimfapapagájok ivarmeghatározása: Hím: színe nagyrészt szürke, különböző árnyalatokkal, feje sárga, hatalmas vörösessárga fülfolttal, bóbitája sárga, szárnya mentén fehér. Nőstény: feje halvány szürkéssárga, fülfoltja halványabb színű, a hát alsó része, a farok felső része és a farok fehér keresztcsíkos. Fiókák: a fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak; a nem meghatározása a fiatalok vedlése előtt szinte lehetetlen.
A honlapon már szerepel a feltetthez hasonló kérdés és hozzá tartozó válasz, melyek az alábbi linkekre kattintva olvashatók el.
A kecskepapagájok már 5-6 hetes korukra teljesen ki vannak tollasodva, és ekkor hagyják el az odút is. Véleményem szerint rosszul számolt valamit. Ha a madarak egészségesek, akkor a számításban lehet a hiba, ha más probléma is fennáll (rendellenes tollfejlődés, szétcsúszó lábak, ferde csőr, stb.), akkor ott komolyabb gondokkal kell szembenéznie. Ha tovább tájékoztat a madarak sorsáról, vagy pontosabb leírást adna (esetleg fotókat is küldene), akkor lehet, hogy többet tudnék segíteni.
Gratulálok a kismadárhoz! Általában néhány hét alatt megszokják az új helyüket és az új gazdit is. Az első időkben ne fogja meg a madarat, és ne is próbálja megsimogatni sem! Inkább várja meg, míg a kismadár közeledik Önök felé. A reptetéssel várjon legalább 1 hónapot. Remélem, tudtam segíteni!
A Rózsásfejű törpepapagájok számára egy kb. 50x40x70 cm-es méretű kalitka megfelelő. Képeket a http://www.bonapartemadar.hu/kellek.php weboldalon talál. Táplálásukhoz kis-közepes testű papagájok számára készült magkeverék ajánlott. A madarak táplálásáról további információkat talál a http://www.bonapartemadar.hu/madaraktaplalasa.php weboldalon.