6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Ha ínygyulladása van, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Az apró metszőfogak hiánya nem okoz komoly rágásproblémát.
Az orrnyílások körüli viaszos bőr meglehetősen sérülékeny, így könnyen kivérzik, de legtöbbször kezelés nélkül is gyorsan regenerálódik. A sérüléseket Betadin-nal érdemes fertőtleníteni.
Üdvözlöm! Először is szerintem nagyobb terrárium kellene, illetve legalább 15 cm mély víz. A hőmérséklet nagyon alacsony! Egy termosztátos vízmelegítőt állítson 28 C- ra. A páncélon lévő foltok szerintem gomba. A páncélt Betadinnal kenje be. A hideg miatt változott meg szerintem a viselkedésük. Tehát meleg, napozás és vitaminozott étel bőségesen!
A tollhullás valószínűleg a vedlési folyamat természetes része. Vizsont, ha a "hapcicás" nem múlik el, esetleg még fel is erősődik, úgy állatorvost kell felkeresni.
Léteznek macskák számaára kitalált illatanyaggal rendelkező szerek, melyek ezeket a problémákat próbálják megoldani. bár ez nem valószínű, hogy állatorvosi kérdés. de forduljon a kezelő állatorvosához. Üdv