6281. Divatos kutyanevek 2023-ban - ha nem tudod, hogy nevezd el kedvencedet
Divatos kutyanevet keresel? Összegyűjtöttük az 50 legdivatosabb kutyanevet!
Divatos kutyanevet keresel? Összegyűjtöttük az 50 legdivatosabb kutyanevet!
Nyáron, amikor az átlag hőmérséklet sokszor 35 fok körül mozog, a bundás háziállatainknak nehéz lehűteniük magukat. Segítünk, milyen módszerekkel enyhíthetsz a hőérzetükön.
Állatbarát vagy, de téged is bosszant a szomszéd cicája, amelyik a kertedben intézi a dolgát, és kiégnek a virágaid? Mutatjuk, milyen humánus macskariasztó módszerek vannak!
Akit egy kicsit is érdekel az ezotéria világa, az bizonyára gyakran böngészi a horoszkópját, hisz sokan azt vallják, hogy “a sorsunk a csillagokban van megírva.” Némelyek azonban félreértelmezik a horoszkóp jelentését, emiatt téves következtetéseket vonnak le.
Boldogsággal tölti el a kismamát, mikor megérzi először a gyermek mozgását. A magzati mozgás, a magzathoz való beszélgetés, éneklés és a pocak simogatása elősegíti az erősebb érzelmi kötelék kialakulását. A baba számára az a legjobb, ha a kismama nyugodt érzelmi állapotban van és kiegyensúlyozott. Törekedni kell rá, hogy a terhesség alatt távol kell maradni mindenféle stresszes helyzettől, ez a baba és a mama érdeke egyaránt.
Kedves Gazdi! A leírása alapján nagyon nehéz eldönteni, hogy a kutyusán látható tünetek hátterében milyen ok állhat. Önmagában a remegés és a nyüszögés fájdalomtünet is lehet kutyán. A két alkalommal rohamszerűen, spontán induló jelenségek jelezhetnek valóban epilepsziás rohamot, úgynevezett emocionális roham formájában. Mindenképpen azt javasolnám, hogy vizsgáltassa ki a kutyusát az állatorvosánál. Egy vér- és belgyógyászati vizsgálattal kéne indítani, hátha sikerül megtalálni a fájdalom okát. Ha a levelében leírt tüneteken kívül egyéb szokatlan jelenségeket is tapasztal, esetleg negatív vizsgálati eredmények mellett, egyéb információk érdekében keressen fel az epilepszia diagnózisának megerősítése vagy diagnózisa érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Több kutya együttes tartásáról szóló írásom letöltheti a honlapomról: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf 1 vagy 2 kutya ivartalanításával további nagy lépéseket tehetnek az esetleges konkurencia és dominanciaharcok elkerülése vagy enyhítése érdekében.
Kedves Gazdi! Reméljük nem, de 24 óráig figyelni szükséges! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Óvatosan le kell fűrészelni a zavaró részt. Ha nem biztos a dolgában, akkor azért érdemes állatorvossal végeztetni a beavatkozást!
Nem tudom milyen kezelésekkel próbálkoztak eddig. Esetleg miliáris dermatitise lehet a leírtak alapján, de érdemes lenne bőrkaparék vizsgálatot kérni, ha még nem volt, mielőtt kezelést kapna erre a bőrbetegségre.