626. Hogyan kell magunkhoz szoktatni egy lovat?
A ló tényleges alapkiképzése akkor kezdődhet meg, ha már nem zavarja a hátára vett lovas. A ló lassan azt is megtanulja, hogy megértse és kövesse a lovas utasításait.
A ló tényleges alapkiképzése akkor kezdődhet meg, ha már nem zavarja a hátára vett lovas. A ló lassan azt is megtanulja, hogy megértse és kövesse a lovas utasításait.
Zalaszentmihály határában 150 példány citromsármány között figyelt meg egy téli ruhás hím fenyősármányt (Emberiza leucocephala) egy madarász.
A Noé Állatotthon Alapítvány [NOÉ] palackgyűjtő-akcióba kezdett. A leadott PET-palackok újrahasznosításra kerülnek.
Régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének szövődményei az igazán problematikusak.
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs