6331. 5 csendes kutyafajta - csak akkor ugatnak, ha kell
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
A festési munkák egyik legfontosabb lépése nem más, mint a terület előkészítése, aminek része a takaróanyagok beszerzése is. Feltéve persze, ha nem szeretnénk, hogy a padló, a bútorok és más értékes tárgyaink festékesek legyenek.
Az elektronikus ajtózár készletek az Ön otthonába, nyaralójába is elvihetik a kompromisszumok nélküli biztonságot. Felszerelésük és alkalmazásuk egyszerű, az általuk biztosított védelem pedig garantáltan megbízható. Ön se bízza a véletlenre!
Az ivartalanítás sok állattartó számára kényes téma. Vannak, akik a tudományosan alátámasztott tények ellenére is ragaszkodnak bizonyos szokásokhoz, mások pedig hallani sem akarnak róla. Az ivartalanítás pedig nagyon fontos teendő, ha kiscica érkezik a házhoz.
A cipzár, más néven húzó- vagy villámzár története több, mint 100 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Működésének alapelve a feltalálása óta nem változott, azonban részleteiben sokat korszerűsödött mind a zárszerkezet, mind pedig a felhasznált alapanyagok terén.
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy vírusos papillómák, esetleg valamilyen autoimmun betegség. Csak szövettani, vagy citológiai vizsgálattal lehetne biztosat mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A kullancsokat minél hamarabb el kell távolítani. Amennyiben bizonytalan a kullancs eltávolítását illetőleg, inkább bízza azt állatorvosra, aki szakszerűen elvégzi a műveletet. Amennyiben mégis megpróbálja otthon, mindenképp használjon speciálisan ilyen célra kialakított eszközt (kullancscsipesz vagy kullancs-eltávolító kanalat) és annak segítségével húzza ki a parazitát a kutyából!
Kedves Fábián Gergely! Leírása alapján nehéz a pontos diagnózist felállítani... eldönteni pedig nem lehet, hogy melyik kollégának van igaza... Azt javasolnám, hogy mutassa meg egy a kisállat ortopédiában jártasabb állatorvosnak (klinika, kórház, szakrendelő).
Kedves Kovács K! Ha csak alkalmanként fordul elő, nincs baj. Azonban sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást stb. de ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással! Ez utóbbit például egyszerűen gyomorsav túltermelődés is okozhatja. Ha a kutya naponta többször hány, és a sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegségek egyéb jellemző tünetei is, akkor feltétlenül vizsgáltassa meg állatorvossal!
A "kondicsepp" feltehetőleg kisállat-kereskedésekben kapható hígított Jolovit lehet, ami meglehetősen jó összetételű vitaminkészítmény. Ásvanyianyag pótlására magas kalcium tartalmú kiegészítést lehet adni, amire elegendő lehet a szépiaváz is, ha a madarak hajlandók fogyasztani. Gyümölcsöt keveset esznek, de egy-egy almaszeletkét és zöldeleséget (pázsitfű, gyermekláncfű, libatop, stb. levele) hetente pár alkalommal lehet felkínálni. A legtöbb fa ága alkalmas ülőrúdnak, kerülendők az enyves, vagy csersavas fafajok. Rágásra a legalkalmasabb a vastagabb fűzfaág, költéskor fészekanyagnak a vékony ágakat bontják rostokra és hordják be. A 6-8 hónapos rózsásfejű tojó már ivarérett, de nem tenyészérett, ami azt jelenti, hogy odút feltenni, költést serkentő vitaminkészítményeket használni 10-12 hónapos kor előtt nem érdemes.