6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
Kedves Olvasónk. Óvatosan, de persze lehet játszani a hörcsöggel. További tanácsok a cikkben: Hörcsögszelidítés
Akár bélelzáródás is lehet. Sürgősen keressék fel állatorvosukat.
A kiskutya fogváltáskor csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Előfordulhat, hogy megehett valamit, amitől hasmenése van, de maga a fogváltás nem okoz hasmenést. Érdemes lenne megmutatni állatorvosuknak a kutyát. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
Vigye el állatorvosához, hogy szakszerűen elláthassa a tályogot.
A kép és a leírtak alapján felfekvésnek/decubitus/ tűnik az elváltozás. Cinkoxid tartalmú kenőcs vagy spray elősegíti a gyógyulását.Javaslok még valamilyen kimondottan bőr és szőrtápláló vitamin adagolását a bőr regenerációjának elősegítésére.