6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
A kutyájukat mindenképpen mutassák meg hozzáértő állatorvosnak, mert csak így lehet megállapítani, hogy mi legyen a teendő vele. Ez a műtét egyébként nem tartozik a "komoly" kategóriába, viszont ha nem operáltatják meg, ez bármikor nagy gondokat idézhet elő.
Sürgősen vigyék el a kutyájukat egy másik állatorvoshoz (lehetőleg olyan helyre, ahol van röntgen is) és nézessék meg. Ne felejtsék el elmondani a 3 héttel ezelőtti előzményeket sem! (A kollégám véleményét pedig hadd ne kommentáljam...)
Kedves Andrea! Valószínűleg a hozzáállás nem jó. Egy állattól, aki állandóan elszökik, tehát nem töltött legalább 2-3 hetet BENT a terráriumban, optimális és főleg nyugodt körülmények között nem lehet elvárni, hogy egyen. Tehát, az, hogy miután visszafogta az elkóborolt állatot, berakta a terráriumba és néhány napon belül megkínált nem vezethetett eredményre. Sőt azáltal, hogy az egérrel stresszeli az eleve stresszes állatot a későbbiekben (jövőben majd) nehezíti az etetés folyamatát... Én azt javasolnám, hogy vegye ki az egeret a terráriumból, a kígyót legalább 3 hétig a terráriumon belül tartsa, optimális körülmények között... Majd, ha ez az idő letelt nyugalomban, stresszmentesen, akkor lehet próbálkozni újra az etetéssel.. És érdemes állatvédelmi okokból áttérni az előre elpusztított egérrel való etetésre. Üdv-Éva
Természetesen meg lehet tanítani a kutyust a pórázon való sétálásra, lehet, hoyg lassabban megy, mint a kölyök kutyáknál, de biztosan sikerrel járhat. Íme, néhány tipp: Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele.Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged.1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét.2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre.- Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást.- Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse.3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Azzal jót tesz, ha nem engedi, hogy a dinamikusabb, falkavezési hajlamú, dominánsabb kutyának nem engedi, hogy a másikat terrorizálja. Ilyen esetben azonban nagyon fontos, hogy ne a "gyengét" védje, ha nem az "erős"-nek mutassa, hogy Ön dönt, Ön még erősebb, Ön a falkavezér. Tehát mindig az "erős" kutyával szembe fordulva annak adjon jelzéseket, hogy hol a határ. Az önbizalom erősítését, az esetleges enyhe félelmi megnyilvánulásokat jól lehet kezelni Bach-virágterápiával.