6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
Mindenképpen meg kéne vizsgáltatni állatorvossal.Ha bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelez, azt nagyon gyakran gerinc probléma okozza. Erős fájdalommal jár a nyaki porckorongsérv, a kutya nem tudja egészen lehajtani vagy oldalra fordítani a fejét. Ez csak egy tipp így látatlanban. Ha erről van szó, műtétre van szüksége!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Sajnos vizsgálat nélkül nem tudok semmit mondani. Valahogy oldják meg az állatorvoshoz juttatást, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Életveszélyes is: pl bélelzáródás, cérna, fonal okozta bélfelfűződés, rekeszsérv ( a rekeszizom sérve).
Kedves Kitti! Feltétlen vigye el állatorvoshoz, hogy ultrahanggal megnézhesse élnek-e még a magzatok. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel császármetszésre lesz szükség...
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc