6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
A gubbasztás önmagában nem feltétlenül jelent betegséget, ugyanakkor szinte minden betegség kísérő tünete a gubbasztás. Előfordulhat hogy ideg a höri környezete és összehúzva magát próbálja hőjét konzerválni.Ha az állat sokszor és sokat gubbaszt, étvágya, mozgékonysága csökken, vigye el állatorvoshoz.
A kép alapján olyan 6 hetesre saccolom a kicsit ( persze kép alapján nehéz ), ilyenkor már mindent meg tudnak enni. Tejet nem szabad nekik adni mert laktóz érzékenyek és egy nem túl nagy mennyiség is okozhat bajt és elpusztulhat a süni. Lisztkukaccal lehet próbálkozni azt általában már szem nyitás után elkezdik eszegetni a kölykök. Ebben a korban még sokat alszanak éjjel-nappal. Fogságban biztosítani kell a megfelelő környezetet neki a téli álomhoz, de előfordulhat, hogy nem alszik fogságban. Ha nem alszik a következő évben nem lesz képes szaporodni. Én azt javaslom keres fel állatkertet vagy vadasparkot ahol tudják mit kell és célszerű tenni. A vad sünik védettek. Az otthon tartása tilos.
A helyzet súlyosnak tűnik. Áldozzon a macskájára, mert el is pusztulhat, ha nem kap megfelelő kezelést. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Látatlanban nem tudom sajnos megmondani, de számtalan oka lehet, hogy nem eszik: esetleg belső parazita, bélgyulladás, baktérium, senyvesség stb... Mindenféle képpen vigye el orvoshoz és javaslom, hogy vigyen székletmintát is, hátha az orvos valamit meg tud belőle állapítani. Nézze meg, hogy nem mászkálnak-e valaiféle külső élősködők rajta. Azt javaslom, hogy vegyen viszmoly hernyóját, ennek szinte nem tudnak ellenállni, de nem szabad rendszeresen etetni vele, mert magas a magnézium tartalma és elhízhat, de legyengül állatoknak soktak adni, kondició növelés miatt. A javasolt mitamin: Korvimin, vagy Baefar, illetve Sátorhelyi Tamás doktor úr vitamin-készítménye is kiváló, amit a dohány utcai kereskedésben, a Kis-tekiben meg tud vásárolni, ez olcsóbb is, mint az előbb említettek. Kalcium injekciót nem javaslom, mert ha sokat ad és rendszeresen, akkor köszvény is kialakulhat. Az a lényeg, hogy minden etetéskor porozza be a takarmány állatokat egy dobozban és úgy adja oda az állatnak!
Nem tudok semmi okosat mondani azon kívül, hogy minél előbb állatorvost kell keresni és meg kel neki mutatni a kutyát. Ha ott a lakóhelyükön nincs elérhető orvos,menni kell vele másik városba.