6336. Hogyan válasszunk gyerekbarát kutyát kisgyermekünk mellé?
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A számunkra megfelelő kutyafajta kiválasztása mindig nagyon nehéz feladat, különösen igaz ez akkor, ha kisgyermekes családba keresünk kutyust.
A téli időszak és a hidegebb napok közeledtével az udvarban, szabadban tartott házi kedvencünknek is szüksége lehet valamilyen menedékre, hiszen nem mindenki engedheti meg magának, hogy a lakásban, vagy annak valamely részében tartsa kutyáját. Különösen igaz ez, ha még kicsi a kutyánk, vagyis ez lesz nálunk az első tele.
Az eredetileg Észak-Amerika középső és keleti részén őshonos halfaj, a fekete törpeharcsa az EU inváziós fajok listáján is szerepel. Mutatjuk, hogy néz ki!
Ha az ember fizet valamiért, akkor általában mérlegel a vásárlás előtt. Vajon jó lenne nekem, ha kifizetném azt a dolgot? Vajon megéri? Vajon tényleg azt kapom a pénzemért, amire vágyom? Természetesen így van ez akkor is, amikor a lézeres látásjavításon törjük a fejünket, úgyhogy jöjjenek is a válaszok!
Eljött a nyomkövetők ideje. Korábban nagy sláger volt az autóriasztó, minden autótulajdonos akkor érezte magát a legnagyobb biztonságban, ha rendelkezett egy riasztóberendezéssel.
Lehetséges, hogy az ivarzás fellobbantja a territoriális és hierarchikus küzdelmeket, ezért ellenséges a kicsivel az idősebb macska. Szerintem mindkettő ivartalanítása lenne a célszerű, mert akkor nem állna be újabb egyensúlytalanság a nemiségekben.
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Ha a hím egér is eléri az ivarérett kort, garantáltan nem lesz gond a szaporulattal! Egyébként a nőstényeknél sincsenek kifejezetten feltűnő jelei az ivarzásnak!
Állatoknál nincs "aranyér" betegség. Ennek anatómiai okai vannak. Ha valami "kitüremkedést" lát a végbél tájékán, az végbélelőesés lehet. Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ez komoly betegség!
Van remény a gyógyulásra, bár súlyos a betegség. Akár otthon is érdemes szájon át paraffinolajat beadni neki (patikában kapható) ebbe is bele lehet törni a széntablettát és kis fecskendővel beadogatni, de az orvoshoz mindenképpen vissza kell vinni, mert ott kap görcsoldót, fájdalomcsillapítót és egyéb gyógyszereket.