631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Üdvözlöm, sajnos így ilyen távolságból csak viselkedés alapján nehéz mindezt megítélni, mert gyakorlatilag bármilyen kombinációba előfordulhat h egyes egyedek nem kedvelik egymást. Üdv-Éva
Ez tipikusan az a kérdés, amire internetes úton nem lehet semmit válaszolni. Vinni kell újra állatorvoshoz, (esetleg másikhoz, mint korábban) vizsgálni kell, esetleg műszeresen is (pl. hasűri ultrahang, rtg) és esetleg laborvizsgálatokat is érdemes lehet végeztetni.
A heveny megbetegedés - igaz sokszor több hónapos gyógykezelés hatására - teljes gyógyulással végződhet. Az idült kórforma prognózisa jóval kedvezőtlenebb,ezesetben teljes gyógyulással nem számolhatunk,sőt egyre rosszabb állapotba kerül a kutya.
Kedves gazdi! Sajnos ez is olyan, amit látatlanban nem lehet megállapítani. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A szemgolyón kék film figyelhető meg, ezt a jelenséget hályogosodásként ismerjük. A hályog következtében a kutya látása romlik./Más ok is vezethet látáskárosodáshoz/. Ez a kutya számára nem jelent nagy problémát, mivel elsősorban az orra és a füle alapján tájékozódik. Ajánlatos ilyenkor a lehető legkevesebbet változtatni a lakókörnyezeten.
Tisztelt Érdeklődő! Ennyiből sajnos nem lehet megállapítani, hogy mi a hörcsöge problémája, ehhez kellene egy állatorvosi kivizsgálás, hogy biztosat lehessen megállapítani, kérem keresse fel állatorvosát, aki személyesen meg tudja vizsgálni a hörcsögét. Természetesen a dolog nem feltétlen utal daganatra, de így, interneten keresztül, pár sorból lehetetlen megmondani a valóságot. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)