631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.
Szerintem nem lehet "túladagolni", eheti minden nap, de szerencsésebbnek tartom, ha más tápot vagy táplálékot is ad neki. Emellett még kaphat egyéb "bélsárlágyító" gyógyszereket, táplálékkiegészítőket (pl. Laevolac-Lactulose syrup) is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Gyakori kérdés, ezért írtunk róla cikket, ajánlom figyelmébe:Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>