631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.