631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ha egy táp bevált, nem érdemes újakkal kísérletezni. Térjen vissa a megszokotthoz.
Igen, minden valószínűség szerint álmodik. Ha nappal semmi baja, ne aggódjanak!
A papagájok egyedül tartva sokkal könnyebben szelídülnek, mint fajtársaikkal együtt. A madarak kora sem túl optimális már a kézhez szoktatásra, de kedvenc eleségeikkel, például fürtöskölessel, talán el lehet nyerni a bizalmukat. Ha támad, csíp a madár, akkor érdemes lehet kesztyűt húzni a szelídítési kísérlet előtt.
Ha panaszt kíván tenni az állatorvos ellátása, viselkedése miatt, akkor a Magyar Állatorvosi Kamarához fordulhat, etikai eljárás kezdeményezésével. Itt megtalálja ennek a módját: http://maok.hu/allattartoknak/panaszbejelentesek_1
Azt gondolom, hogy jó lenne mielőbb elvinni akár messzebbre is egy másik állatklinikára és alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyát, hogy mi baja van, mi az oka a mostani problémáknak.