631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Kedves Gazdi! Reméljük elvitte állatorvoshoz a kutyát, aki megfelelő ellátásban részesítette!
Meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy a szájüregben van valamilyen elváltozás, vagy sérülés.
A közhiedelemmel ellentétben nem minden leguán kezes. Ha eleve ijedős az állat akkor a lehető legtöbb nyugalmat kell neki biztosítani és a ,,nevelését,, nagyon lassan szabad csak elkezdeni. Segíthet ha letakarja a terráriumot hogy kizárja a zavaró tényezőket és ha már rendesen eszik akkor óvatosan pl. a kedvence kajájával talán sikerül megszelidíteni, erre azonban nincs garancia.
Legvalószínűbb, hogy baktériumfertőzés miatt pusztulnak a fiókák. Feltehetőleg kokcidiózisban. Persze ez még nem egy diagnózis. Ajánlott baktériumtenyésztést végeztetni székletből. Ebben a legtöbb állatorvos tud segíteni, mégha nem is specialista.
A vadszínű(zöld) madár egyértelműen hím. A tarka színváltozat tud meglepetéseket okozni, ezért nem azt mondom, hogy 100%-os biztonsággal tojó, de a kép alapján "majdnem biztos".